sadsad x
asdasd

Elif ve Yunus Balıkları

Elvan Yayınları
1,00 TL
0,90 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
0,10 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Elif ve Yunus Balıkları Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 16
ISBN: 9786056062704
Kapak: Ciltsiz
Molla Demirel
Molla Demirel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Elif ve Yunus Balıkları Kısa Özet

  1948 yılında Akçadağ'da doğdu. Ortaöğretimini Malatya'da tamamladıktan sonra Diyarbakır Eğitim Enstitüsü'nde edebiyat eğitimi gördü. 1972 yılından sonra yaşamaya başladığı Almanya'Da Meslek Yüksek Okulu Sosyal Danışmanlık bölümünü bitirdi. kimya işçiliğinden sosyal danışmanlığa dek birçok iş yaptı.

  Son yıllarda yerel bir radyo atölyesinde yayın pedagogu ve sosyal danışman olarak çalışmaktadır. Evli ve üç çocuk babası.

  Edebiyat uğraşının yanı sıra, yaşadığı toplumlarda gözlemlediği ilginç şeyleri konu edindiği fotoğraflarını da sergilemektedir.

  Şiirlei ve değişik konulardaki başka yazıları, birçok Avrupa ülkesi ve Türkiye'de çeşitli kitap, gazete ve dergilerde yayımlandı. Çalışmaları Almanya'da ilk, orta ve yüksek öğretim ders kitaplarında yer aldı.

  Kıyı dergisinin düzenlediği İbrahim Yıldız şiir Ödülü yarışmasında "Günün Gülüşü" adlı kitabı övgüye değer bulundu. Ayrıca Stuttgart Kültür Dairesi, Stuttgart Üniversitesi ve Yenigün Gazetesi tarafından düzenlenen yarışmada ve Alevilerin Sesi Dergisinin düzenlediği yarışmada üçüncülük ödülü aldı.

  Şiirleri: Dünyam İki Değirmentaşı - Zwischen'den Mühlenstein (Ortadoğu, 1987), Bir Uzak Yerden Geldim (Memleket, 1989), Sevdanın Rengi (Evrensel, 1993, 2. Baskı, Toplum, 1995), Günün Gülüşü (Kendi, 1994), Kiraz Dalı ve Acılarım (Sanatyapım, 1996), Yaprak Yaprak Şiirler (Verlag- Anadolu Hückelhoven, 2001).

  Öyküleri; Sevgi'nin Düşü (Sanatyapım, 1996) ve denemeleri, Barış Ağıdı (Sanatyapım, 1997), Kin, Kan ve Öfke (Sanatyapım, 1997) adlı kitaplarda yayımlandı. Gizli Bir Sevda (Verlag Anadolu, Hückelhoven-Almanya, 2006).

  Bu yapıtların dışında Türkiye ve Almanya'da birçok antolojide şiir ve yazıları yer aldı. 18 ciltlik edebiyat ve demokrasi alanında her biri 640 sayfa olmak üzere araştırması var.

Elif ve Yunus Balıkları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.