sadsad x
asdasd

Elif-Ba'lı / Soru-Cevaplı Tam Karabaş Tecvidi (Küçük Boy)

Alem Yayınları
3,96 TL
2,34 TL
%41 indirim
Elif-Ba'lı / Soru-Cevaplı Tam Karabaş Tecvidi (Küçük Boy) Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9789944332132
Kapak: Ciltsiz
Ali Haydar
Ali Haydar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Elif-Ba'lı / Soru-Cevaplı Tam Karabaş Tecvidi (Küçük Boy) Kısa Özet

  Kur’an Okumayı Öğrenecekler İçin Elif-Ba’lı / Soru-Cevaplı Tam Karabaş Tecvidi

  Kur’an Kursları ve İmam Hatip Liseleri İçin Tam Karabaş Tecvidi Soru - Cevaplı ve Açıklamalı Örneklerle Elif-ba, Namaz Duaları ve Kısa Sureler Osmanlıca Tam Metin Kur'an-ı Kerim öğrenmeyi arzu eden her Müslüman kardeşimizin "Tecvid" ilmini de öğrenmesi, bilmesi icâb eder.

  Kur'an-ı Kerimi Tertil (Tecvid) ile okumak farzdır. (Furkan-s:4/Müzzemmii-s:4) Kur'an'ın tecvid ile okunması, onun vahyedilmesiyle birlikte başlamıştır. Tecvid. her harfi ağızdaki çıkış yerinden (mahrecinden) seslendirerek doğru ses tonuyla "hiçbir harfi diğerine karıştırmadan usulüne uygun olarak okumak" demektir.

  Bir başka deyişle Tecvid ilmi, Kur'an-ı Kerim'in nasıl doğru ve güzel okunacağını öğreten İlmin adıdır. Kısaca "Ben; Kur'an-ı Kerim'i düzgün okumayı öğreneceğim!" diyen her müslümanın, mutlaka dünya ve ahiret sorumluluğundan kurtulması İçin tecvid ilmini de öğrenmesi gerekir. Halveti dergahının büyüklerinden, Osmanlı devrinde yaşamış Alaeddin-i Karabaş-ı Velinin hazırladığı bu tecvid kitabı yüzyıllardır talebelere Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okumaları için ders kitabı vazifesi görmektedir.

  Ayrıca kitabımızın bu son baskısında, Kur'an-ı Kerim okumaya yeni başlayacak kardeşlerimizin Ellf-Ba' ihtiyacını da karşılamak gayesiyle yayın evimizden çıkan Açıklamalı Ali Haydar Elif-Ba'sını özetle verdik, ezan ve namaz duaları ile kısa sureleri de ilave ettik İnşa'-Allah faydalı olacağına inanıyoruz.

  Manevi desteğinin olduğuna inandığımız ve aslına uygun olarak bugünkü konuşulan lisana tatbik ettiğimiz bu elinizdeki kitapta bugüne kadar çıkan Tecvid kitaplarından farklı olarak, doyurucu ve öğretici açıklamalar bulacaksınız. Beğenmek ve dua sizden, gayret bizden, hidayet Allâh-u Teala'dandır.

  - H. Halil Eser

Elif-Ba'lı / Soru-Cevaplı Tam Karabaş Tecvidi (Küçük Boy) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.