Elementler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786056048753
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2013
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Theodore Gray
Theodore Gray
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Elementler Kısa Özet

    Theodore Gray; kitabın girişinde; "periyodik tablo, yere bıraktığınızda ayağınıza düşecek her şeyin evrensel kataloğudur" diyor. Dünyada dokunulabilir her şey elementlerden oluşmaktadır. Elementlerin saf halleri ve diğer elementlerle bir araya geldiklerinde oluşturdukları kimyasal bileşik halleri olmak üzere iki yüzleri vardır. Elinizde tuttuğunuz "Elementler" kitabı bize her ikisini de detaylı olarak görme imkânı sağlamaktadır. Beş yıllık araştırma ve fotoğra?ama ile kitabı oluşturan resimler evrendeki tüm elementlerin eksiksiz ve çarpıcı görsellikte portrelerini meydana getiriyor.

    Kitapta her element periyodik tablodaki sırasına göre büyük ve güzel bir fotoğrafı ile sergilenmektedir. Örneğin, renksiz bir gaz olan oksijen (element-8), -183oC`de soluk mavi sıvıya dönüşür. Aynı zamanda elementlerin yeryüzünde ne şekilde var olduklarını, gündelik yaşamda kullandığımız bileşik ve uygulamalarının örneklendiği fotoğra?ar mevcuttur. Metinler elementin öyküsünü anlatır. Örneğin burada Flor`un (element-9) tüm elementlerin en reakti? olduğunu öğreniyoruz. Flor gazını herhangi bir şeyin üzerine püskürttüğünüzde, hemen tutuşacağını göreceksiniz. Çok reaktif olması nedeniyle, bileşikleri de çok kararlıdır. Her elementin öyküsü; atom ağırlığı, atomik çap, kristal yapısı, elektron düzeni, atomik emisyon spektrumu ve katı, sıvı veya gaz olmasına dair maddenin hallerini gösteren temel bilimsel veriler içerir. Bu özelliklerin açıklamasıyla birlikte giriş kısmında periyodik tablo yapısına genel bir bakış mevcuttur.

    Pozitif bilim ve fotoğrafçılık sanatının tam bir kombinasyonu olan "Elementler" evrendeki her duygusal yaratık için mükemmel bir kitap.

  • 1. Hamur

Elementler Hakkında Yorumlar