190,00 TL
144,40 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
45,60 TL
ELEKTROMİYOGRAFİ İÇİN ANATOMİK REHBER Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 345
ISBN: 9786058914247
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2011
Aldo O. Perotto
Aldo O. Perotto
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • ELEKTROMİYOGRAFİ İÇİN ANATOMİK REHBER Kısa Özet

    Bu baskıda (dördüncü), seçilmiş kaslara yönelik en son yaklaşım teknikleri dinamik olarak sunulmaktadır. El, ön kol, kol, omuz kuşağı, ayak, bacak, uyluk, pelvis ve kalça eklemi için intramusküler eleektrod yerleşim teknikleri hakkında detaylı bilgi verilmeye devam edilmektedir. Her kas için kısa bir tanımlama ve çizim verilmiştir. Ayrıca her kasa yönelik olarak segmental veya periferik inervasyon, orijin, insersiyon, hastanın veya ekstremitenin pozisyonu, elektrod yerleştirme noktası, doğru yerleşimi temin etmek için test manevvrası ve muhtemel hata kaynakları anlatılmaktadır. Okuyucuyu elektrod yerleşiminde yönlendİrmek için gövde ve ekstremitelerdeki hemen her kas için bİr kesitsel diyagram eklenmiştir.

    Tümüyle güncellenen bU yeni baskıda, kranial sinirler tarafından inerve edilen kaslar, perine bölgesi kasları, paraspinal kaslar, karın duvarları kasları, interkostal ve diyafram kaslarının incelenmesine de yer verilmiştir. her kas için "açıklamalar" bölümüne hatırı sayılır düzeyde kinezyolojik bilgi eklenmiştir. her bir kasın nasıl işlev yaptığının bilinmesi, incelemeyi yapan kişiye elektromiyografi bulgularını analiz etmek ve daha iyi anlama konusunda yardım edecektir. Sık yapılan hatalardan kaçınmak için elektrod yerleştirme teknikleri detaylı olarak anlatılmıştır. diyaframın incelenmesi için bahsedilen teknik, bu tekniği ilk defa 1993 yılında tanımlayan dr. p. saadehin deneyimlerine dayanmaktadır.

    Bu kitabın nörolog, ortopedist, beyin cerrahı, fizik tedavi uzmanı, fizyoterapist ve iş meşguliyet terapistlerine yararlı olabilmesi için çeşitli bibliyografik kaynaklar eklenmiştir.

  • 1. Hamur

ELEKTROMİYOGRAFİ İÇİN ANATOMİK REHBER Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.