sadsad x
asdasd

Ekonometri Temel Kavramlar ve Uygulamalar

Nobel Akademik Yayıncılık

Nedim Dikmen

30,00 TL
22,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ekonometri Temel Kavramlar ve Uygulamalar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 370
ISBN: 9786053952411
Kapak: Ciltsiz
Nedim Dikmen
Nedim Dikmen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ekonometri Temel Kavramlar ve Uygulamalar Kısa Özet

    Ekonometri iktisadi teori ve olayların ampirik olarak incelenmesinde en önemli araçlardan biridir. Özellikle son yıllarda ekonometri alanında çok önemli gelişmeler olmuştur. Bilgisayar teknolojisindeki hızlı gelişmeler ve paket programlar sayesinde en karmaşık modeller bile kolayca tahmin edilebilir hale gelmiştir. Ekonometri ekonomik ve sosyal olayları etkileyen değişkenler arasındaki ilişkiyi modellerle ortaya koyan, analiz eden, tahmin edilen parametreleri teste tabi tutan ve geleceğe yönelik öngörüde bulunan bir yöntem bilimidir. Tüm dünyada iktisat biliminde ekonometriye verilen önem gittikçe artmaktadır.

    Bu kitapta, ekonometrik teori ve yöntemlerin daha iyi anlaşılması için farklı bir yazım tekniği izlenmiştir. Teorik açıklamalar çok sayıda örnek ve alıştırmalarla desteklenerek konunun daha kolay bir şekilde kavranması amaçlanmıştır. Kitap 16 bölümden oluşmaktadır.

    Bu kitap, lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören öğrencilerin ekonometriyi daha kolay anlamalarını sağlayacaktır. Bu amaçla teorik ve uygulamalı bir yaklaşım izlenmiş, her konunun sonunda örnek problemlere yer verilmiştir. Ayrıca KPSS ve uzmanlık sınavlarına hazırlanan öğrenciler ve iktisadi konularda çalışan araştırmacılar için iyi bir kaynak olacak niteliktedir.

Ekonometri Temel Kavramlar ve Uygulamalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.