sadsad x
asdasd

Eğrisiyle Doğrusuyla Ak Parti

Hemen Kitap

Mehmet Altan

13,43 TL
9,00 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
4,43 TL
Eğrisiyle Doğrusuyla Ak Parti Hakkında Bilgiler
Türü: Kurum ve Örgüt Kitapları
Sayfa Sayısı: 360
ISBN: 9789756178157
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Mehmet Altan
Mehmet Altan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğrisiyle Doğrusuyla Ak Parti Kısa Özet

  Osmanlı mirasının bir sonucu olarak bu topraklarda sosyal sınıflar olmayınca, onların gelişim aşamaları yaşanmayınca, düşünce dünyası da güdük kalıyor. Burjuvazi, Proletarya, Liberalizm, Marksizm yok.

  Sosyal sınıfların yokluğunda sittin senedir sürüp giden Laik-Şeriat ittirip kaktırması var. Laiklerin kışla, Şeriatçılıkla suçlananların camii efradından olduğu analizi dünyada pek sık rastlanılmayan bir tablo.

  Bizde burjuvazinin yerini tutmaya çalışanlar kendilerini garip bir şekilde solcu diye tanımlarken, emeğiyle yarım yamalak geçinmeye savaşan ve emekten yana olması gerekenler de İslamcı ya da muhafazakâr. Bu nedir? Düpedüz bir sınıf çatışması. Silahlar da laiklik ve şeriat. Yoksullar ile tuzu kurular karşı karşıya. Tuzu kurular ve onların müttefiki olan Ankara`nın egemenleri, AK Parti vasıtasıyla merkeze taşınan yoksulları gördükçe feryat ediyorlar: "İrtica geliyor." Aslında irtica gelmiyor, egemenlik gidiyor galiba.

  Bunun derli toplu, nitelikli ve anlamlı olmasının sorumluluğu ise Ak Partinin sırtında. AK Parti, bu yeni dönemin ve dönemecin en önemli aktörü. Varoşu merkeze, merkezi yeryüzüne taşıma iddiasıyla ortaya çıkan bir iktidarın yalpalaması, niteliği ıskalayan partizanlık yapması, yolsuzluğa bulaşması bu tarihsel dönüşümü bıçaklamak anlamına gelir. Sabiti olmayan bir değişim yaşıyoruz. Ak Parti de hem değiştiriyor, hem değişiyor. Dünyaya kulak verirse dünyalaşıyoruz, yerele saplanırsa tökezliyoruz. Doğruları var... Eğrileri var...

  Bu kitap, Türkiye`de yaşanan derin değişimi ve bu değişimin en önemli aktörlerinden olan Ak Partinin macerasına projektör tutmayı amaçlıyor.

 • 2. Hamur

Eğrisiyle Doğrusuyla Ak Parti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.