sadsad x
asdasd
20,37 TL
16,70 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
3,67 TL
Eğitimcilerde Yansıtıcı Düşünme Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786055461522
Kapak: Ciltsiz
Ayşen Bakioğlu
Ayşen Bakioğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğitimcilerde Yansıtıcı Düşünme Kısa Özet

  Eğitimcilerde Yansıtıcı Düşünme

  Yansıtıcı düşünme, bireyin durumunu, davranışını, uygulamalarını, etkililiğini ve başanlannı "ben ne yapıyorum ve neden böyle yapıyorum?" sorularıyla değerlendirmesidir. Başka deyişle yansıtıcı düşünme, "herhangi bir düşüncenin ya da varsayılan bilginin, onu destekleyen temeller ve ortaya çıkabilecek sonuçlar ışığında aktif, ısrarcı ve dikkatli bir şekilde göz önünde tutulmasıdır".

  Yansıtıcı uygulama ise yansıtıcı düşünmenin gelişmiş düzeyidir. Yansıtma; bir beceri, yansıtıcı uygulama ise performansımızı geliştirmek için bu becerinin uygulamalarımızda kullanılmasıdır. Yansıtıcı uygulama, sistematik olarak anlamlı bir şekilde öz farkındalığımızı geliştirerek mesleki gelişimimizi destekleme potansiyelini barındırmaktadır.

  Eğitimin her kademesindeki öğretim lideri, eğitim yöneticisi ve mesleki gelişim uzmanına el kitabı haline gelmesi beklenen bu kitap eğitimcilere, mesleğe ilişkin öğrenmelerini bireysel ve örgütsel düzeyde arhrmalan için kendi yaptıkları günlük uygulamalar üzerine yansıtmalarını (derin ve siste-matik düşünmelerini) destekleyecek ipucu, strateji ve teknikler sunmaktadır.


  Yansıhcı uygulamada eğitimcinin rehberi olması beklenen bu kitap;

  • Yansıtıcı uygulamayı okulda değişim ve reformun anahtarı olarak görürken, aynı zamanda bir mesleki gelişim stratejisi olarak da ele almakta,

  • Okul çapında yansıtıcı uygulama kültürü oluşturmak için fikirler ve stratejiler sunmakta,

  • Öğrenen örgütler oluşturma sürecinde yansıtıcı uygulamanın etkilerini somutlaştırmaya çalışmaktadır.

Eğitimcilerde Yansıtıcı Düşünme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.