Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

112,00 TL
94,08 TL

Eğitim Psikolojisinin temel konu ve kavramlarını ele alındığı bu kitabın yazılmasında, yazar alan uzmanı olmasının yanı sıra kendisini okuyucunun yerine de koyarak onun istek ve beklentilerini karşılamaya çalışmıştır. Ayrıca, öğrenme ile ilgili ilkelere uyulmaya özen gösterilmiştir. Bu düşüncelerle, farklı bir düzen ve anlayış içinde yeniden kaleme alınan kitabın, öğretmen-öğretmen adayı öğrenciler ve konuya ilgi duyanlara yararlı olacağı ümidiyle...

Prof. Dr. Hasan Bacanlı

1961 yılında Nikfer`de (Tavas-Denizli) doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümün`den mezun oldu (1982).

Selçuk, Gazi, Yıldız Teknik, Biruni, Üsküdar ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitelerinde çalıştı.

1994 yılında The Ohio State University`de misafir öğretim üyesi, 2003-2004 yıllarında MEB Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Halen UNESCO Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyesidir.

Türk Psikologlar Derneği (TPD), International Association for Cross-Cultural Psychology (IACCP), American Psychological Association (APA), International Council of Psychologists (ICP), International Association of Applied
Psychology (IAAP), Asian Association of Social Psychology (AASP) ve Association for Psychological Science (APS) üyesidir.

Eğitim Psikolojisi, Duyuşsal Davranış Eğitimi, Sosyal Beceri Eğitimi, Yetişkinlik ve Yaşlılık: Gelişimi ve Psikolojisi (Eds.), Psikolojik Kavram Analizleri, Unde Scis: Bilgi Psikolojisi Denemesi, Değer Bilinçlendirme Yaklaşımı kitapları ve birçok makalesinin yanısıra Küçük Prensin Peşinde adlı bir romanı bulunmaktadır.

Çalışma alanını *benlik ve kişilik üzerindeki sosyal ve kültürel etkiler* olarak tanımlayan Prof. Dr. Hasan BACANLI, halen Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.