Eğitim - Öğretimde Planlama - Ölçme ve Stratejiler

Hayat Yayınları

Birol Vural

13,89 TL
9,17 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
4,72 TL
Eğitim - Öğretimde Planlama - Ölçme ve Stratejiler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 308
ISBN: 9789756700983
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Birol Vural
Birol Vural
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Eğitim - Öğretimde Planlama - Ölçme ve Stratejiler Kısa Özet

  Araştırmada, öğretmen adaylarına, öğretmenlik uygulamasında karşılaştıkları sorunlar sorulmuştur. Yanıtlar incelendiğinde, öğretmen adaylarının çözmeleri gereken pek çok sorunla karşı karşıya oldukları görülmüştür. Öğrencilerimin bazıları derse katılmada isteksizdi. Derse katılmayan öğrencilerimin katılımını artırmak için onlara sık sık söz hakkı verdim. Duvar kenarında oturan öğrenciler çok ilgisizdi, bu durumda ne yapabilirim diye düşündüm.

  Öğretmen adaylarının bazılarına göre, yaşadıkları en önemli sorun, öğrencilerin sınavda başarısız olmalarıdır. Bunun nedeni sorguladığımızda, bilginin hatırlandığı etkinliklerin ağırlıklı olduğu, bu etkinliklerin anlama düzeyindeki soruları yanıtlamak için yeterli olamayacağı söylenebilir. Bir öğretmen adayı şu cümlelerle sorununu anlatıyor:
  Yaptığım sınavda kavrama düzeyinde sorular sormaya özen gösterdim. Çok başarılı olacaklarına inanıyordum. Hayal kırıklığına uğradım. Öğretmen adaylarından bir tanesinin sorunu ise, bir gerçeği yansıtıyor:
  Değişik etkinlikler uygulamaktan kaçıyordum. Çünkü şimdiye kadar genelde bazı yöntem ve tekniklerin kullanıldığı derslerde bulunmuştum ve ders sırasında değişik etkinlikleri tam olarak uygulayıp uygulayamayacağım konusundan şüphelerim vardı.

  Görüldüğü gibi adayların en çok karşılaştıkları sorunlar, öğrencilerin derse etkin olarak katılımı ve başarılı olma kaygısıdır. Adaylar planlarında öğrencinin etkin olacağı etkinlikler planlayabilseydiler, hem öğrenciler katılımını artırabilir hem de bu sayede endişelerini daha çabuk yenebilirlerdi.

 • 2. Hamur

Eğitim - Öğretimde Planlama - Ölçme ve Stratejiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.