E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler

Adalet Yayınevi

Hayrettin Eren

48,00 TL
44,16 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
3,84 TL
E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786054378289
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2010
Hayrettin Eren
Hayrettin Eren
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler Kısa Özet

  Elektronik iletişim ve araçları toplumsal yaşamın her alanında kullanılır hale gelmiştir. İdare de bu gelişimden kaçamazdı ve kaçamadı. Günümüzde birçok idari iş elektronik ortamda, elektronik iletişim araçlarıyla gerçekleştirilmektedir. Bilişim araçları kullanabilmek, gelişmişlik kriterleri arasına girmiştir. Türkiye de bu gelişime ayak uydurarak bir e–dönüşüm projesi yürütmektedir. E dönüşümün bir parçası da, elektronik iletişimin idari yapı içerisinde kullanılmasıdır.

  Elektronik iletişim, hukuk, sosyoloji, psikoloji, iktisat, mühendislik, matematik, uluslararası ilişkiler, edebiyat, politika gibi oldukça fazla disiplini ilgilendiren interdisipliner bir alandır. Konunun geniş bir alanı kapsaması birçok problemin tek bir disiplin tarafından çözülememesi sonucunu doğurmaktadır.

  Fakat her disiplin alanı, kendi değerleri çerçevesinde konuya el atmaya başlamış ve yavaş yavaş ortaya önemli çalışmalar çıkmıştır. Fakat ne yazık ki idare hukuku alanında yeterli araştırmalar yapıldığını söyleyemeyiz. Bu eser, alanındaki ilk çalışmalar arasında sayılabilir.

  Bu çalışmanın yapılmasındaki amaç, elektronik iletişim ile idare hukuku ilişkisini kurcalamak, gelişmeleri ve sorunları ele alarak alana, konuya ilgi duyanlara azda olsa bir katkı sağlamaktır.

  Konu Başlıkları

  Temel Kavramlar
  Elektronik İmza ve Kamu Sertifikasyon Merkezi
  E–dönüşümün İdari İşlemlere Uyarlanması

 • 1. Hamur

E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.