sadsad x
asdasd

Durito’yla Söyleşiler Neoliberalizm ve Zapatistaların Öyküleri

Otonom Yayıncılık

Subcomandante Marcos

95,00 TL
68,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
26,60 TL
Durito’yla Söyleşiler Neoliberalizm ve Zapatistaların Öyküleri Hakkında Bilgiler
Türü: Sivil Toplum Kuruluş Kitapları
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9789756056141
Kapak: Ciltsiz
Subcomandante Marcos
Subcomandante Marcos
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Durito’yla Söyleşiler Neoliberalizm ve Zapatistaların Öyküleri Kısa Özet

  Bu kitap, 1 Ocak 1994te kapitalist küreselleşmeye karşı, Meksikanın en ezilmiş ve yoksul kesimi olan yerlilerin hakları için Chiapasta ayaklanarak tüm dünyada merak ve umut uyandıran Zapatistaların onur mücadelesi tarihinde keyifli ve öğretici bir gezintiye davettir. İtaat ederek yönetme ilkesine bağlı Zapatist harekette asıl komutan yerli halkın kendisi olduğu için Subcomandante (Altkomutan) unvanını alan Marcosun, hayali kahraman Don Kişotvari böcek, gezgin şövalye Lacandonalı Don Durito ile sohbetlerine dayalı öyküler, Zapatistaların neoliberalizm eleştirileri ile politika yapma biçimlerindeki radikal kopuşa dair bir dizi ipucu vermekte.

  Ocak 1994-Kasım 2002 tarihleri arasındaki bu 44 öykü, Texastaki Acción Zapatista Kolektifinin Meksika tarihi ve kültürüne yabancı olanlar için özenli bir dipnot çalışması ile derledikleri İngilizce baskıdan dilimize kazandırılmıştır. Diğer Zapatista öyküleri kitaplarından farklı olarak her bir öykünün ortaya çıktığı Zapatista bildirisi ile beraber yer alması, söz konusu öykülerin, hareketin tarihsel bağlamına oturtularak politik açılımlarının kavranılmasını sağlamakta.

  Oaxacadan Gustavo Estevanın Türkçe baskıya önsözüyle, dünyadaki tüm ezilenlerin onur mücadelesine bir katkı olması dileğiyle

   

Durito’yla Söyleşiler Neoliberalizm ve Zapatistaların Öyküleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.