sadsad x
asdasd

Dünyanın Oryantal Dönüşü

Efe Akademi Yayınları
17,00 TL
12,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Dünyanın Oryantal Dönüşü Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786257957786
Kapak: Ciltsiz
Esen Yel
Esen Yel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dünyanın Oryantal Dönüşü Kısa Özet

  Türk Edebiyatında kara mizah eserleriyle tanınan yazar Esen Yel, yeni kitabı *Dünyanın Oryantal Dönüşü* ile okurlarıyla buluşuyor.

  Esen Yel’in bu yeni kitabında, geçmiş, şimdi, gelecek, *zamanın hafızasına* kazılı imgeler halinde bir arada yer alıyor. Kısa, öz, damıtılmış öyküler dikkatli okuru, dünyanın ve yazarın tarihinin farklı zamanlarına, farklı tekniklerle oluşturulmuş yaşanmışlıklarına taşıyor.

  Bergama Kütüphanesi’nden, Pluton’u keşfeden Astronom Clyde Tombaugh’a, Doğu Roma’da İskenderiyeli ünlü kadın matematikçi Hypatia’dan Esen Yel’in ilk telif ücretini Aziz Nesin’den almasının öyküsüne kadar ‘zamanın hafızasının’ pek çok farklı imgesi bize ulaşıyor. Kitabın içinde, tarihin farklı dönemlerinden, dünyanın farklı coğrafyasından isimler, yazarlar, şairler, bilim insanları, araştırmacılar tıpkı zamanın kendisi gibi birbirine değmeden ve ancak bir arada yaşıyorlar. Metin örgüsündeki geçmişin ve modern teknolojinin bir araya gelişi… müzikler, şiirler, resim teknikleri, tiyatro eserleri… çektiği filmin oluştuğu zaman dilimiyle yorumlanması… doğduğu köydeki ‘ay tutulması ritüelin’ tarih öncesi çağlarla ilintilendirilmesi gibi öğeler, alışılmamış, keyifli dikkatli takip gerektiren bir okumayla okuyucuya farklı bir edebi deneyim sunuyor.

  Bu kitabın en önemli özelliği ise, bir yazarın dönüşen çağ içinde dönüşümüne tanıklık etmemizi sağlaması.

   

Dünyanın Oryantal Dönüşü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.