sadsad x
asdasd
14,81 TL
9,18 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
5,63 TL
Alışveriş Listeme Ekle
DÜNYANIN DURUMU 2011 Hakkında Bilgiler
Türü: Ekoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 342
ISBN: 9786053604358
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • DÜNYANIN DURUMU 2011 Kısa Özet

  Dünyadaki besin sistemi dönüm noktasına geldi. Yeşil Devrim`den neredeyse yarım asır sonra bugün bile çok sayıda aile hâlâ kronik açlık çekiyor. Hükümetler, uluslararası yatırımcılar ve kurumlar tarafından yenilikçi ve sürdürülebilir tarımsal gelişmelere yapılan yatırımlar ise düşük seviyelerde.

  Worldwatch Enstitüsü`nün "Gezegeni Beslemek" takımı iki yıl boyunca, açlığın sürekli ve en yoğun yaşandığı Sahra Çölü`nün güneyindeki yirmi beş ülkeye gitti. Çiftçilerin, gönüllü kuruluşların, üniversitelerin ve hatta tarım şirketlerinin deneyimlerinden zengin bir inovasyon definesi ortaya çıkardı. İklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin önlenmesinde yaşlı kıta Afrika`nın rolünden, şehirlerde insanları besleyen kent çiftçilerine kadar çok sayıda küresel ders edindi.

  Dünyanın Durumu 2011: Gezegeni Besleyen İnovasyonlar, sulama teknolojisindeki yeni yöntemlerden tarımsal politikalara kadar tarımdaki yenilikleri değerlendiriyor. Açlık ve yoksulluğun ortadan kaldırılması için hükümetlerin, vakıfların ve bireylerin gösterdiği çabaların rehberliğinde, sürdürülebilirliğin, ürün çeşitliliğinin ve ekosistem sağlığının ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

   

DÜNYANIN DURUMU 2011 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.