40,00 TL
32,40 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
7,60 TL
Dünya Tarihi 1915 Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 752
ISBN: 9786059870597
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Tayfun Atmaca
Tayfun Atmaca
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dünya Tarihi 1915 Kısa Özet

  "Bomba Tepesi Arıburnıı`ndadır ve tepenin şöhreti de orada kazdan bir siperden gelmektedir. Bu siper düşmanın ileri hattına pek yakındır ancak muhafazası bizim için bir hayat meselesidir. Savaşın daha ilk günlerinde düşman burayı almak için birçok yol denemiş, başaramayacağını anlayınca en I son ihtimal olarak zırhlı bombalarla emeline ulaşmayı planlamıştır. Bu düşünce parlak olsa da Osmanlı imanı buna engel olmuştur. İşte bu iman ile Türk askeri zırhlı bombalara rağmen gökten ateş, taş yağsa bile bir adım dahi kıpırdamamış ve tarihin henüz kaydetmediği bir mucize göstermiştir.

  O sipere ayrılan askerler şehitlik mertebesine yükselmeye aday demektir. Çok az bir müddet dünyada kalacaklarını çok iyi biliyorlar. Ancak bu çok kısa sürelik zaman zarfında oradaki görevlerini en güzel şekliyle yapıyorlar.

  Arkada o vazifeyi bekleyen askerler nasd kalpleri tertemiz ve vatan aşkı ile doluysa, cisimlerini de o vech ile temizleyerek hazırlanıp bekliyorlar.

  Sipere gitmek anının yaklaştığı sırada mangada bir ses yükselir: Hazır olun! Ayrılık Günü. Vatana hizmet bayramı geldi... Bu davet efradın yüzünde bir gurur olur ve bu nidayı takip eden bir avaz: Tekbir ve tehlil. Yalnız insanları değil o ana şahit olan her şeyi rükûa davet eder...

  Şimdi bir hareket... Kahramanlar yürümeye başlar, cennetlere uçan arkadaşlarının yerlerini almaya giderler.

  Son bir nida ve artık sipere girmişlerdir. Bir kısmı düşmana mukabele ederken diğer kısmı yaratana kavuşmuş yoldaşları gibi asil kalplerini şu mübarek vatana feda ederler."

  Bomba Tepesi Osmanlılar için ebedi bir şan ve şeref | vesilesidir. jfc. j

  Osmanlılar Gelibolu Yarımadasında harikulade bir * cesaret göstermektedirler. Osmanlı askerinin kahramanlığımla Gelibolu, itilaf devletleri askerleri için bir Hennem haline .gelmiştir.

 • 2. Hamur

Dünya Tarihi 1915 Hakkında Yorumlar