sadsad x
asdasd

Duat'ın Bekçileri - Mısır Dini

Edduba Yayınları
33,00 TL
Duat'ın Bekçileri - Mısır Dini Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer İnanç Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786058034396
Kapak: Ciltsiz
Ali Narçın
Ali Narçın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Duat'ın Bekçileri - Mısır Dini Kısa Özet

  Eski antik Mısırlıların inanç adına sergiledikleri dinsel törenlerin günümüzdeki dinlere yansıması tartışmasız olarak bilinmektedir. Özellikle eski Mısır inancını renklendiren bilge Osiris’in din adına kullandığı uygulamalar sonraki yıllarda çoğu dinsel akımın içine sızmış ve ezoterik bir atmosfere sürüklenmesini sağlamıştır.
  Diğer tanrısal kimliklerin dışında ölüler tanrısı şeklinde anılan Osiris’in çabaları o dönemlerde kanun yerine geçen dinsel peryotta caydırmaları dualarla süslemekti ve onu da başarmıştır.

  Diğer antik uygarlıklarda olduğu gibi antik Mısır’da da yüzlerce tanrı yaratılmış ve onlara törenler eşliğinde tapınılmıştır. Tapınaklarında öğretilen Osiris felsefesine daha sonraları Müsevilerin peygamberi olan Musa da katılmış ve orada öğrendiklerini yalınlaştırarak insanların dinler hakkında daha çabuk bilgilenmelerini sağlamıştır.

  Ali Narçın bu eserinde kayıp kıta Mu’dan kopup gelen tek tanrıcılık inancın Nil deltasında nasıl değiştiğini ve yüzlerce tanrı fikrinin nasıl ortaya çıktığını titiz bir çalışmayla ortaya koymuştur.

Duat'ın Bekçileri - Mısır Dini Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.