sadsad x
asdasd

Doza Kurdistan - Kürdistan Davası

Avesta Yayınları
22,00 TL
15,84 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
6,16 TL
Doza Kurdistan - Kürdistan Davası Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlık, Etnik Sorun Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786055279912
Kapak: Ciltsiz
Cemil Paşa
Cemil Paşa
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Doza Kurdistan - Kürdistan Davası Kısa Özet

  Kadri Cemilpaşa’nın Zinnar Silopî adıyla kaleme aldığı hatıraları *Doza Kurdistan – Kürdistan Davası, Kürt Milletinin 60 Seneden Beri Esaretten Kurtuluş Savaşı Hatıratı* adlı kitabı baskısı Avesta yayınlarında çıktı. Selahaddin Uğur Işık tarafından hazırlanan kitabın orijinal hali korundu, yeni kuşakların anlamakta zorluk çekeceği düşünülen bazı kelimeleri Türkçesi parantez içinde verildi.

  Kadri Cemilpaşa ile Ekrem Cemilpaşa birlikte Kürt tarihini baştan sona yazmak konusunda anlaşmış ve aralarında bir paylaşımda bulunmuşlardı. Eski dönem Kürt tarihini yazma görevini Ekrem Cemilpaşa üstlenmiş, yeni dönem Kürt tarihini yazma sorumluluğu ise Kadri Cemilpaşa’ya kalmıştı. Her ikisi de üstlendikleri görevi yerine getirerek kitaplarını yazdılar. Kadri Cemilpaşa, okumakta olduğunuz ‘Doza Kurdistan’ adlı yeni dönem Kürt tarihini anlatan kitabı yaşamının sonlarına doğru kaleme aldı. Elinizdeki eser, Beyrut’ta 1969 yılında Stewr Basımevi tarafından ilk baskısı yapılan, Zinnar Silopî (Kadri Cemilpaşa) tarafından yazılmış Doza Kürdüstan adlı kitabın orijinal nüshasıdır. Eserin transkripsiyonu yapılırken ölçüt alınan baskı bu orijinal nüshadır.

  Bu hatıralar…
  Acı ve tatlı hatıralarla dolu, bu satırlar…
  Uzun, mihnetli senelerin, takatten düşürdüğü çelikten bir vücudun titrek parmaklarıyla kaleme alınmıştır.
  Vatanına ve vatanının vefakâr evladına değerli hayatının, değerli dosyasını, son bir yadigârı olarak peşkeş eden [sunan] Zinnar abimize sonsuz minnettarlığımızı sunarken, titrek ellerini, kalbimizin olanca hararetiyle sıkarız.
  Derikli

Doza Kurdistan - Kürdistan Davası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.