Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Doğanın Ölümü

39,50 TL
26,47 TL

Kimilerine go¨re Rosny ai^ne´’den o¨nce *gerc¸ek* bilim kurgu yoktur.

Tarihsel anlamda yerini Jules Verne’den sonra, H. G. Wells’ten o¨nce olarak konumlandırabilecegˆimiz Rosny ai^ne´’nin eserleri *bilimsel* kurgunun temellerini attıgˆı ic¸in o¨nemi bu¨yu¨ktu¨r.

Bilim kurgu dizimizin ic¸inde o¨nemli bir yeri olan Rosny ai^ne’den ikinci kitabımız, "yok olan dogˆa" teması u¨zerine yazılmıs¸ ilk nitelikli bilim kurgu eseri: "Dogˆanın O¨lu¨mu¨". Bu kitap, c¸evreci du¨s¸u¨ncenin temellerinin atıldıgˆı 1960`lardan c¸ok o¨nce, 1910 yılında yazıldı; tutarlılıgˆı ve o¨ngo¨ru¨lu¨ ifadeleriyle do¨neminin oldukc¸a ilerisinde kabul edildi.

I·nsani bakıs¸ı (antroposen) as¸an yazınsal tutumu, Rosny ai^ne´’yi do¨nemindeki digˆer bilim kurgu yazarlarından ayırmaktadır. Bu kitapta da Rosny ai^ne´, insani bir dogˆayı as¸ar ve dogˆanın tarafındaymıs¸c¸asına bir anlatı yaratır. O¨len, dogˆanın kendisi midir yoksa dogˆa ic¸indeki insanlıgˆın varlıgˆı mıdır; bu sorunun cevabını siz okuyuculara bırakalım.

Bu degˆerli c¸alıs¸mayı Tu¨rkc¸eye kazandırdıgˆımız ic¸in sevinc¸liyiz. Zaman ic¸erisinde Rosny ai^ne´ kitaplıgˆından yeni c¸alıs¸maları da sizlere sunacagˆımızın so¨zu¨nu¨ vererek;
I·yi okumalar dileriz.