Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Doğanın İnovasyonu

42,00 TL
28,14 TL

Topraklarımızı, suyumuzu ve atmosferimizi hep beraber dev bir atık havuzuna c¸evirdik. Ortalıgˆı o kadar c¸ok plastigˆe bogˆduk ki, o¨lmu¨s¸ martıların ya da balinaların midelerinden plastik atıkların c¸ıkıyor olması nedense s¸as¸ırtmıyor bizi.
Yarattıgˆımız c¸evre kirliligˆi, ku¨resel iklim degˆis¸ikligˆi ve digˆer c¸evresel etkiler nedeniyle du¨nyanın artık kendini yenileyebilmesi pek mu¨mku¨n degˆil. Bu gidis¸e *dur* diyemezsek, devasa bir felaket yas¸ayacagˆımız muhakkak. Dogˆanın parc¸ası oldugˆumuzu bilmedikc¸e ve dogˆaya inanmadıgˆımız su¨rece felaketlerden kurtulus¸ yolu bizim ic¸in yok.

*C¸ocuklarımıza nasıl bir du¨nya bırakacagˆımızı* henu¨z bilmedigˆimiz bu gu¨nlerde, dogˆayla kavga eden degˆil, ondan o¨gˆrenen ve ona saygı duyan bir yaklas¸ım tarzı benimseyebiliriz. Dogˆanın su¨rdu¨ru¨lebilir, yenilebilir, zararsız ve temiz teknolojileri yaratma fırsatı verecek mu¨this¸ bir potansiyeli var. O halde, neden su¨rdu¨ru¨lebilir bir ekonomik model ic¸in 3.8 milyar yıldır test edilmis¸ ve onaylanmıs¸ bir is¸leyis¸e sahip olan dogˆadan ilham almıyoruz? Go¨zu¨mu¨zu¨n o¨nu¨ndeki evrimin marifetlerinden neden faydalanmıyoruz? 

Siz de hızlı trenin burnunun neden sivri, uc¸akların kanatlarının neden kıvrık ve teleskopların yapımında neden arı kovanlarının o¨rnek alındıgˆını merak ediyor musunuz? 

O zaman Dogˆanın I·novasyonu sizi bekliyor...