sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
BU YAZARIN ESERLERİ
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Doğan Cüceloğlu Tavsiyeleri

Doğan Cüceloğlu, 11 çocuktan sonuncusu olarak Mersin’in Silifke ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. İstanbul üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Doğan Cüceloğlu, eğitim hayatına Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji dalında doktora yaparak devam etti. Eğitim hayatına devam ettiği süre içerisinde kendisi gibi doktora eğitimine devam eden Emily ile tanıştı ve evlendi. Yaptığı evlilik sonucunda 3 çocuğa sahip olan Doğan Cüceloğlu, Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak işe başladı.

 1990 yılı itibari ile Türkçe kitap çıkarmaya gayret gösteren Doğan Cüceloğlu, yazdığı kitaplarında Türk insanını kendisine rol model almış ve Türk insanının duygu ve davranış biçimleri üzerinden kendine konu edinerek kitaplar yayınlamıştır. Doğan Cüceloğlu kitapları hakkında genel anlamda kişisel gelişim kitapları olduğunu söyleyebiliriz.

 Doğan Cüceloğlu’nun Günümüzde Yayınlanan Kitapları

 Doğan Cüceloğlu kitapları için tek bir konu hakkında yazdığını söyleyerek genellemek yanlış olur. Her kitabında farklı bir konuyu ele alarak düşüncelerini savunmuştur. Doğan Cüceloğlu kitapları arasından birkaç tanesini bilgilendirme amaçlı sizlerle paylaşırken kitapların tamamını sitemiz üzerinden inceleyebileceğinizi bilmenizi isteriz.

 Geliştiren Anne Baba kitabı günümüzde ebeveynler tarafından fazlası ile ilgi gören kitaplarından birisi haline geldi. Çocuğunuzun, çocukluk dönemini bir kez yaşayacağını unutmamanız gerektiğini sizlere her fırsatta hatırlatan bir kitap olmuş. Kitabında anne babaların endişelerini konu alarak hem anne babaya daha rahat davranmaları hem de çocuklarını bunaltmadan bu dönemi en rahat şekilde atlatabilmeleri açısından belirli tavsiyelerde bulunmuştur.

  • Evlenmeden Önce kitabı yine evlenmeyi düşünen gençler tarafından son zamanlarda fazla ilgi görmeye başladı. Evlilik için bu kitabında çok güzel bir benzetme yaparak çiçekçi dükkânı demiş. Bu çiçekçi dükkânı içerisinde oluşturulan buketlerin tamamen çiftlere kaldığını ve bu buketin onların eseri olduğundan bahsetmiş.
Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.