sadsad x
asdasd

Dip Dalga Davutoğlu

Lore Kitap
12,96
11,66
%10 indirim
Dip Dalga Davutoğlu Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 246
ISBN: 9786056485930
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Fatih Bayhan
Fatih Bayhan
Devamı
Kampanya

Dip Dalga Davutoğlu Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dip Dalga Davutoğlu Kısa Özet

  Bayhan ön kapakta ''Güneş doğarken; Kudüs'ü, Medine'yi ve İstanbul'u aynı anda görmek isteyen adam...'' diye bahseder, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu' ndan.

  Sayın Davutoğlu' nun: '' Öksürmek bir hastalık göstergesi gibi görülebilir ama bir açıdan da insanın hastalığa teslim olmadığını gösterir, 'hayatiyet' demektir.'' sözleriyle konuyu farklı bir şekilde ele alır.

  İşte Bayhan'ın Başbakanımız Sayın Davutoğlu' yla ilgili gözlem ve analizlerinden çarpıcı bölümler: Son yüzyılın 'hasta adamı' olarak şöhret bulan Türkiye'nin yüzyılın sonundaki öksürüklerini, 'ölümcül belirtiler' olarak değil de " iyileşme emareleri" nden saydı. Ülkenin son 10 yıllık dış politikasını, konjonktürün Türkiye'ye hatırlattığı "tarihin idraki" üzerinde yükseltti. "Stratejik derinlik" çerçevesinde Türkiye'nin zaman ve mekân algısı ile farkındalığını kökten değiştirdi. Bunalım unsurlarıyla hesaplaşmanın ve krizleri fırsatlara dönüştürmenin yollarını aradı.

  Uluslararası ilişkiler profesörü Sayın Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Avrupa, Amerika, Afrika, Orta doğu, Kafkasya ve Rusya ile ilişkileri bağlamında uzun vadeli, çok eksenli strateji teorileri üretti. Türkiye bu "stratejik aklı", bütün dünya sathında, ekonomik, siyasi ve kültürel planda uygulamaya geçiriyor. Gazeteci ve stratejist Fatih Bayhan Dip Dalga 'da; akıcı, açık bir dil ve rakamların ışığında, bu stratejik aklı ve somut adımları ortaya koyuyor…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.