sadsad x
asdasd
15,00
11,85
%21 indirim
Dini Bilgiler Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786058857025
Boyut: 19 x 0
Kapak: Ciltsiz
Muharrem Bozkaya
Muharrem Bozkaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Dini Bilgiler Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dini Bilgiler Kısa Özet

  İncelediğiniz bu kitap, yaz kuran kursları öğrencileri için özel olarak hazırlanmış olup, anlaşılması en kolay bir metotla düzenlenmiştir. Yaz döneminde kısa olan zaman göz önüne alıııarak en verimli hale getirilmiştir. Ders ve konular da çok fazla ayrıntılara ve etkinliklere (resim, boyama, bulmaca vs.) girmeden, sade ve öz bir şekilde izah edilmiştir.

  Kitap yedi bölüm halinde hazırlanmıştır. İlk dört bölüm temel dini bilgiler olan itikat, ibadet, siyer, ahlak dersleri oluşturmaktadır. Ayrıca beş vakit namazın kılınışını tek tek izah edilmiştir. Beşinci bölüm de, Kuran-ı kerim okuyan herkesin mutlaka öğrenmesi gereken, tecvit derslerini en kolay ve sade bir şekilde ortaya konmuştur. Diğer bölümlerde ise namaz dua ve surelerin manaları ve Türkçe okunuşları ile beraber düzenlenmiştir.

  Efendimiz (s.a. v.)buyuruyor ki: "Sizin en hayırlımz Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir."

  Niyetimiz ve gayemiz peygamberimizin bu övgüsüne layık olabilmektir.

  Kul olmamız dolayısıyla, hiç birimiz hatasız değiliz. Ancak eksikliklerle beraber kulluk görevimizi yerine getirmek hepimizin görevi ve gayesidir.

  Kitabımızda gözden kaçan eksik ve hatalardan dolayı hoşgörünüze sığınıyoruz. Allah c.c. cümlemizi İslam ı ve Kuran-ı Kerimi güzel öğrenen ve öğreten kullarından eylesin. Amin. Gayret bizden, başarı Allah ’tandır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.