sadsad x
asdasd

Din ve Siyasetin Barış Yolu

Akis Kitap
7,36 TL
5,00 TL
%32 indirim
Din ve Siyasetin Barış Yolu Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Sosyolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9789944411974
Kapak: Ciltsiz
Rıza Müftüoğlu
Rıza Müftüoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Din ve Siyasetin Barış Yolu Kısa Özet

  Din-siyaset ilişkisi, günümüz Türkiye’sinde tam anlamıyla çözüme ulaşılamayan ve tartışmaların odak noktasını oluşturan kritik bir konudur. Bu meselenin çözümü; öncelikle devlet, din, demokrasi, dinin istismarı konularının, en azından ana esasları dahilinde tam anlaşılmasıyla mümkün olabilir.
  Din ve devletin toplumlar üzerindeki etkisini aşacak başka bir güç yoktur. Mesele, bu iki gücün toplum yararına nasıl çalışacağının belirlenmesidir. Bu belirlemede Batılı ülkelerdeki sistemlerin aynen örnek alınma çabası, bu iki gücü belli kalıplara hapsetme gayretini doğurmamalıdır. Batıdaki laik modeli ülkemiz şartlarına uyarlamak ve bu iki gücün çatışmasına fırsat vermeden görev sahalarını belirlemek suretiyle toplum üzerindeki etkilerini sürdürmelerini sağlamak gerekir.
  Mesele, laiklik ve din kavramlarını özümseyebilmek ve ona göre hareket edebilmektir. Artık, bir Türk modelini ortaya koymalı ve bu tartışmaya son vermeliyiz.
  Rıza Müftüoğlu’nun kaleminden din-siyaset ilişkisi, bu iki kavram arasındaki çatışmanın sebepleri, devletin örgütlenmesi, dinin ve laikliğin istismarı, bir barış yolu olarak laiklik konuları bu kitapta aydınlığa kavuşuyor.

Din ve Siyasetin Barış Yolu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.