sadsad x
asdasd
22,00
14,08
%36 indirim
Din Devleti İsrail Hakkında Bilgiler
Türü: İslam, Ortadoğu Kitapları
Sayfa Sayısı: 332
ISBN: 9799757105212
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Reşad Abdullah Şami
Reşad Abdullah Şami
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Din Devleti İsrail Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Din Devleti İsrail Kısa Özet

    Halkın büyük çoğunlugunun din adamlarından nefret etmelerinden dolayı İsrail'de dini akımlar, laikliğin baskısı altında zorluklarla karşılaşmakta ve bu nedenle söylemlerini "Modern Toplum"un değerlerine uygun olarak biçimlendirmeye çalışmaktadırlar. Bu çabanın sonucunda, geçen süre içinde, İsrail'de dini akımlar, bir yandan siyasi alanda, diger yandan halk ve toplum tabakaları içinde gücünü giderek arttırmaktadırlar. Siyaset alanında ve siyasi kararların alınmasında etkinliklerini göstermek ve varlıklarını isbat etmek için, gerekirse, güç kullanmaktan kaçınmamaktadırlar.

    Partili olsun olmasın, İsrail'deki bütün dini akımlara göre; Yahudiligin ölçüsü, kesin bir şekilde ibadetleri yerine getirmek, "Yahudi Seriati"na bağlılığı pekiştirmek, imani ikrar ve ilan etmek, ayinlere katılmak ve hayatı ilgilendiren meselelerde ruhani liderlerin belirledigi mezhebin hükümlerine bağlı kalmaktır.

    Bu çalışma, İsrail gerçeginin kapalı olan yanlarını açan, üzerindeki örtüleri kaldıran gerçek bilimsel bir araştırmadır. Bu araştırmada İsrail'deki dini güçlerin ve partilerin kökleri, gelişmeleri, inançları, ideolojileri, laik güçlerle olan mücadeleleri ve birbirlerini red derecesine varan hahamlar arası çatışmalarını belgelere dayanarak ortaya koymaya gayret ettim.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.