Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Din, Ahlak ve Kültür Yazıları

34,00 TL
27,20 TL

u kitap, yazarın daha önceden çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış olan din (ibadet ve fikıh), ahlak ve kültür konulanyla ilgili bazı konferans, makale ve röportajlannı içermektedir.

Eserin birinci bölümü ibadet. Ramazan orucu, takva, İslam hukukunda kalbin şahadeti, Islam`da aile ve akra-balık bağları, peygamberlerin hicreti, İslam hukukunda mezhepler ve irtidat gibi din alanıyla llgili makalelerden oluşmaktadır.

İkinci bölüm rahmet ve merhamet, emanet ve ehliyet, Islam`da insan sevgisi, banş ve birlik, Islam`da iş ahlaki, özveri ve fedakarlık gibi ahlakla ilgili makalelerden meydana gelmektedir.

Üçüncü bölüm ise milli ve manevi değerlerimiz. din görev-lisi-cemaat ilişkisi, fetvahane ve yeni üniversitelerin açılması konularındaki makaleler ile bazı kitap tanıtımlan ve röportajlardan oluşmaktadır.

Kitaptaki konuların ortak özelliği, belirli bir grup okuyucuya ilgilendiren spesifik konular olmayıp her tür sosyal ve kültürel sınıfa mensup insanlara hitap etmiş olmasıdır. Ayrıca eser, bilhassa imam, vaiz ve müftü gibi din hizmetlilerinin (hademe-i hayrdt) hutbe ve vaazlannda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmen ve öğrencilerinin ders konu ve ödevlerinde yararlanacaklan değerli bir kaynak niteliğindedir.