sadsad x
asdasd

Dikkat Akademisi - Das-Dikkat Aktivasyon Sistemi 6 Yaş

Yuka Kids

Çetin Özbey

30,00 TL
21,90 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
8,10 TL
Alışveriş Listeme Ekle Tavsiye Et
Dikkat Akademisi - Das-Dikkat Aktivasyon Sistemi 6 Yaş Hakkında Bilgiler
Türü: Etkinlik Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786057871497
Kapak: Ciltsiz
Çetin Özbey
Çetin Özbey
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Dikkat Akademisi - Das-Dikkat Aktivasyon Sistemi 6 Yaş Kısa Özet

  ikkat Aktivasyon Sistemi (DAS) ile kalıcı ve etkin öğrenme.
  Dikkat, zeka ve öğrenme becerilerini geliştirici ve güçlendirici yüzlerce egzersiz.
  Dikkat olmadan öğrenme gerçekleşemez. Çünkü öğrenilmesi gereken konuya öncelikle odaklanmak gerekir. Odaklanma olmayınca bilgilerin belleğe ulaşması mümkün olmaz. Bu da öğrenmeyi engeller. Öğrenme için dikkat kalitesinin yüksek olması gerekir. Eğer çocuk dikkat sorunu yaşıyorsa yaşam boyu öğrenme ile ilgili sorunlarla karşı karşıya kalır.
  Özellikle televizyon, PC oyunları gibi ve diğer olumsuz çevre koşullarından dolayı oluşan dikkat eksikliği ile çeşitli etkenlerden kaynaklanan öğrenme sorunlarını azaltmayı hedeflemektedir. Böylece çocuklar var olan gerçek potansiyellerini ortaya koyabilme olanağına sahip olacaklardır.

  Dikkat ile başarı arasında güçlü bir bağ vardır. Dikkatli olmayan öğrenemez, öğrenmeyen ise başarılı olamaz. Okul yaşamındaki başarısızlığın önemli bir nedeni dikkatsizliktir. Öğrenilen bilgi ve yaşantıların bellekteki kalıcılık düzeyi ile dikkat arasında da önemli bir ilişki vardır. Yaşamımızda kolayca öğrendiğimiz şeylere daha çok dikkat kesilmişizdir. Az dikkatle takip ettiğimiz yaşantıların zihnimizdeki yeri hep siliktir.
  Kitap yatay olarak tasarlandığı için kullanımı oldukça kolaydır. Alıştırmaları büyük bir keyifle yapacak olan çocuk, hem birçok bilgiyi hem de bilgiye ulaşmanın yolunu öğrenerek gelişecektir.
  Kesintisiz ve kalıcı öğrenmeyi amaçlayan egzersizlerin genel yararlarını şu kavramlarla özetleyebiliriz:
  Görsel Dikkat - Aritmetik dikkat - Motor Dikkat - İşitsel Dikkat - Muhakeme - İlişkilendirme - Hafıza - IQ - Konsantrasyon – Motivasyon
  Bu kitap, normal gelişim gösteren çocuklar için hazırlandı. Bundan dolayı dikkat süresini arttırmak, dolayısıyla başarılı olmak isteyen her çocuk bu etkinlikleri yapabilir. Ayrıca dikkat eksikliği sorunu yaşayan ve özel öğrenme güçlüğü olan çocukların eğitiminde de etkin olarak kullanılabilir. Bilsem hazırlım sürecinde de önemli katkılar sağlar.

Dikkat Akademisi - Das-Dikkat Aktivasyon Sistemi 6 Yaş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.