sadsad x
asdasd

Dijital ve Analog Elektronik Devreleri

Birsen Yayınevi
40,00 TL
32,80 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
Dijital ve Analog Elektronik Devreleri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9789755113128
Kapak: Ciltsiz
H. Veysel Güleryüz
H. Veysel Güleryüz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dijital ve Analog Elektronik Devreleri Kısa Özet

  Piyasamızda, çok sayıda "Dijita/ Elektronik" kitabi bulunmaktadır. Ancak, bun­ların tümü ders kitabi niteüğindedir ve okul kitaplarından yararlanabilmek için, belirl. bir eğitim düzeyine sahip olmak gerekmektedir. Bu nedenle, dijital tekniğine ilgi duyan bir kişi, bu nitelikteki kitaplardan yeterince yararlanamaz.

  Kitabımızda, modern elektroniğin iki ana unsuru olan, dijital ve analog elektronik tekniği karşılaştırmalı olarak incelenmekteve özellikle dijital tekniği olabaidiğince basite indirgenerek anlatılmaktadır. Kitapta, ayrıca her iki teknikle gerçekleştirilen devrelere ait örnekler de yer almaktadır.

  Birincisi, "Kendi Kendine Elektronik" olan, "Teme/E/ektronikKitapları" serimizin ikincisi olan bu kitabımızda, dijital tekniğinin temeli olan mantık kapıları, eşdeğer devreleri ile incelenmektedir. Daha sonra, salınım devreleri ve sayıcılar örnek devrelerle anlatımaktadır.

  Dijital ve Analog Elektronik Devreleri kitabımızın amacı, özel bir soruna ilişkin, örnek bir devre gerçekleştirmek değildir. Verilen örnek devrelerin birleştirilmesiyle, her tür uygulama alanı için geçerli çözümler elde edilmesini sağlamaktır. Bu nedenle verilen tüm örnekler, özenle seçilmiştir.

  Bu kitabımızı izleyecek olan "Mikroişlemcilerve BilgisayarElektroniğı" kitabımız ile, 'Temel Elektronik Kitap/arı" dizimize devam edeceğimizden, kitabımızda Mikro­işlemciler ve Bilgisayar Elektroniği ile ilgili bilgilere yer verilmemiştir.

  Kitabımızın tüm okurlarımıza yararlı olmasını dileriz.

  - H. Veysel Güleryüz

Dijital ve Analog Elektronik Devreleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.