sadsad x
asdasd
15,00 TL
10,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Devrimin Rojava Hali Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786059038362
Kapak: Ciltsiz
Arzu Demir
Arzu Demir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Devrimin Rojava Hali Kısa Özet

    Gazeteci yazar Arzu Demir’in büyük ilgi gören *Dağın Kadın Hali* kitabının ardından, *Devrimin Rojava Hali* kitabı da çıktı. Kitap, Rojava devriminin bizzat tanıklarının anlatımlarından yola çıkarak, daha doğrusu, devrimi bizzat var eden dinamikleri konuşturarak bu tarihsel ana okuyucuyu da katmakta. *Devrimin Rojava Hali* en yalın haliyle Rojava’yı tanımak ve kendisi için anlamlandırmak isteyenlere bir kaynak niteliğinde. Öyle tumturaklı laflarla değil, bizzat Rojava’yı inşa eden *yalın* haldeki *sıradan* insanların anlatımlarıyla başarıyor bunu.

    Devrim, olmakta olandır. Yazar, olmakta olanı görmüş, ona dokunmuştur. Satır aralarına sıkıştırılmış heyecanı da bundandır. Komünlerin inşa edilmesi, ekonominin -ki savaş öncesi nedeyse olmayan, savaş sonrası ise tümüyle yıkıma uğratılan ekonominin- nasıl kolektif emekle yeniden var edildiği, hukukun nasıl toplumsallaştırıldığı gerçekten heyecan verici. Ancak en önemlisi; kadınlar. Kitabın önemli bölümünü, Rojava’da kadınların yaşadığı değişim ve dönüşüm oluşturuyor.

    Ceylan Yayınları, Rojava devriminin 3. yıl dönümü 19 Temmuz’da yayına hazırlanan kitabın tarihsel önemine uygun olarak, okuyucuyu ortak bir göreve çağırıyor. Ceylan Yayınları, kitabın ilk bin baskısının bütün gelirini Kobanê’nin yeniden inşasına bağışlama kararı aldı. Rojava devrimini tanımak ve anlamlandırmak, Kobane’nin inşasına katkıda bulunmak için; *Devrimin Rojava Hali*…

Devrimin Rojava Hali Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.