sadsad x
asdasd
36,00 TL
19,80 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
16,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Desen mi, Demesen mi? Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 296
ISBN: 9789758420025
Kapak: Ciltsiz
Selçuk Demirel
Selçuk Demirel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Desen mi, Demesen mi? Kısa Özet

  Ruh sağlığı ve hastalıkları alanında çalışan profesyoneller `konuşurlar`. Bu genellikle böyle bilinir ve en kolay yolla da işin tarifi böyle yapılır. Onlar gerçekten konuşurlar.

  İnsan zihni denilen uzay-alan, oldum olası büyülemiştir insanoğlunu. Bu alanın sadece konuşma aracılığıyla değil, zihnin diğer tüm etkinlikleri aracılığıyla da ifade ediliyor olması insanları hep çekmiştir.

  Psikiyatrlar ve diğerleri `hakkında` konuşurlar, yazarlar, çizerler vb. İç yaşamın konu olmadığı zihinsel bir eylemlilik, ne sanatta ne felsefede ne de başka insani bir disiplinde söz konusu olabilir. Ancak hakkında konuşulan, bir küme, bir öbek, bir grup olarak isim aldığında, konuşma işi profesyonel bir düzeye sıçrayarak bir yandan aşkınlaşırken, bir yandan da kendini sınırlar. Artık hastalık isimleri, tanım ve tarifler, tedaviler ve benzeri üst düzey tartışmalar vardır. Konuşanlar belirlenmiş ve yetkilendirilmişlerdir. Gayrisine dinlemek kalır.

  Bu adil mi?
  Bu kitap, profesyonel yetkilerinden (!) sıyrılmış alanda, uzman iki ruh hekiminin, bu alanda üretimiyle kendini doğal olarak yetkilendirmiş bir sanatçı ile birlikte ayrı ayrı, ama aynı masa çevresinde yaptıkları iç konuşmaların dökümüdür.

  Onlar, el birliğiyle, pek de sessiz olmayan bu iç konuşmaları aracılığıyla, sadece yüreklerini değil zihinlerini de açmış oluyorlar. Kime ya da kimlere? Hakkında konuşmak isteyen herkese!
  Buyurun...

Desen mi, Demesen mi? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.