sadsad x
asdasd

Dersaadet - Saadet Kapısı İstanbul - İstanbul, The Gate to Bliss

Kültür A.Ş.

Adolphe Thalasso

80,00 TL
63,20 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
16,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Dersaadet - Saadet Kapısı İstanbul - İstanbul, The Gate to Bliss Hakkında Bilgiler
Türü: Geleneksel Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 170
ISBN: 9789944370998
Kapak: Ciltli
Adolphe Thalasso
Adolphe Thalasso
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Dersaadet - Saadet Kapısı İstanbul - İstanbul, The Gate to Bliss Kısa Özet

    Doğu''nun Kadınları Festivali, Türkiye''de de özellikle kadın konusunda inisiyatif alan çevrelerce de pek sorgulanmayan ve doğruluğu tartışılmayan bu Doğulu, geleneksel kadın imajını sorgulamayı amaçladı. Temel tezi şuydu: Bütün sorunlara rağmen, Doğulu ve Müslüman toplumlarda canlı, yaratıcı ve üretken bir kadın kültürüve birikimi mevcut ve bu toplumlarda kadınların geleneksel ya da güncel sorunlarının çözümü de bu birikimi tanımak ve yeniden üretmekten geçiyor. Bu etkinlik için seçilen şehir de İstanbul''du.

    Sadece Doğu''ya değil Batı''ya da ait bir eski başkent olan İstanbul, festival süresince, İran''dan Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerine, oradan da Mısır ve Kuzey Afrika''ya uzanan geniş bir zihinsel coğrafyadan gelen ve kendi tarihsel ve kültürel birikimlerini geleceğe taşıyan, taşımak isteyen, yaratıcı kadın sanatçılar için bir vizyon, bir sahne oldu.

    İçinde yaşadıkları ve ait oldukları toplumun tarihsel ve güncel sorunları üzerine düşünen ve çözüm yolları arayan, romancı, öykü yazarı, şair, sinemacı ve müzisyen Doğulu Kadın sanatçılar, çözüm için sahip oldukları mirası gözler önüne serdiler. Çoğu Avrupa ve Amerika''da, yani Batı''da tanınan sanatçılar olan Doğulu kadınlar, kendi tarihsel ve kültürel birikimlerini reddetmeden ve küçümsemeden içinde yaşadığımız çağın şartlarında yeniden üretilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Dersaadet - Saadet Kapısı İstanbul - İstanbul, The Gate to Bliss Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.