sadsad x
asdasd
20,46 TL
13,30 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
7,16 TL
Deliliğe Övgü Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 142
ISBN: 9786053243069
Kapak: Ciltsiz
Desiderius Erasmus
Desiderius Erasmus
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Deliliğe Övgü Kısa Özet

    Daha geçen gün İtalya’dan İngiltere’ye dönerken, ata binmiş halde geçireceğim zamanı boş düşlerle harcamamak için, bazen, birlikte yaptığımız araştırmaları, bazen de burada kalan değerli ve bilgili dosdarımı anımsayıp keyifleniyordum. Siz, sevgili dostum More, aklıma en sık gelen isimdiniz. Birlikte geçirdiğimiz o mutlu zamanları, sizden ayrıyken canlandırıyordum gözlerimde. O anlar, inanın hayatımın en tadı anlarıydı.

    Kendimce bir şeyler yapmak istediğim, ama uygun koşulları bulamadığım için, deliliğe övgüler dizip keyiflenmeye karar verdim.*Size bu ilginç fikri hangi Minerva esinledi?* diye sorabilirsiniz. Öncelikle, aklıma siz geldiğinizde, soyadınız More’un, Greklerin deliliğe taktığı adın moria olması esinledi bunu. Ama yine de bu ilgi, adlar arasında kurulabilir bir ilgi ve herkesin katılacağı gibi, o tanrıçanın etkilerinden payınıza düşenin uzağındasınız. Bir yandan da bundan hoşlanacağınızı düşündüm.

    Çünkü böylesi şakalardan, insanların yaşantılarına bakarak güldüğünüzden ve onları cana yakınlıktan, espriden uzak olmadıkları zaman sevdiğinizden haberim var. Aldanmıyorsam bu değişmedi. Ama yüksek zekânız sizi her ne kadar sıradan insanların üstüne çıkarıyorsa da, herkesin anlayabileceği biçimde yazma ve konuşma beceriniz var ve elbette bu da sizin iyi oluşunuzdan, bunu sıkça yaparak zevk almanızdan...

Deliliğe Övgü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.