sadsad x
asdasd
80,00 TL
60,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
20,00 TL
Debboy Önünde Diken Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 575
ISBN: 9786055553906
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Sezen Özol
Sezen Özol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Debboy Önünde Diken Kısa Özet

  1993 yılında yayımladığım "Debboy Önünde Diken" adındaki ilk romanımda kitabın birinci bölümü tütüncüleri, ikinci bölümü ise efeler anlatıyordu.

  Bu defa romanı, birinci kısım "Tütün Türküsü" ikinci kısım " Efeler" adı altında aynı kitapta İkinci baskı olarak sizlerin beğenisine sunmaya karar verdim.Tütün ve tütün üzerine oynanan oyunlar Osmanlı İmparatorluğu için çok önemli sorunlar oluşturmuştur. Bu nedenle tarifsiz acılara, gözyaşlarına ve on binlerce insanımızın ölümüne sebep olan Reji Tütün İdaresi, Genç Türkiye Cumhuriyeti tarafından 1925 yılında millileştirilen ilk yabancı şirket olmuştur.

  1884 yılında Osmanlı Devletinin egemenliği altındaki tüm topraklarda tütün imtiyazını padişah II. Abdülhamit`ten alan Reji Tütün İdaresi (Reci) millileştirilinceye kadar Anadolu`da bazı kaynaklara göre yetmiş bin, bazılarına göre altmış bin tütüncü öldürmüştür.

  Bu romana ilk mısraı ile adını veren türkü de Reci`ye baş eğmeyen, ne pahasına olursa olsun direnen, Gönen tütüncülerinin destanını anlatmaktadır.

  Elinizdeki kitap gibi konularını yakın tarihimizin yaşanmış, ibretli olaylarından alan yeni eserlerin yayımlanmasının daha onurlu ulusal bir duruşa temel olabilmesi ümidiyle Debboy Önünde Diken adındaki romanımı beğenilerinize ikinci baskısıyla sunuyorum.

  -Sezen Özol

 • 2. Hamur

Debboy Önünde Diken Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.