sadsad x
asdasd
5,56 TL
3,89 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
1,67 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Dawkins Yanılgısı Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 111
ISBN: 9789758820733
Kapak: Ciltsiz
Joanna Collicutt McGrath
Joanna Collicutt McGrath
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dawkins Yanılgısı Kısa Özet

  Dünyaca tanınmış bilimadamı Richard Dawkins Tanrı Yanılgısı adlı kitabında şöyle diyor: "Eğer bu kitap amaçladığım şekilde çalışırsa, kitabı eline alıp kapağını açan dindar okuyucular, okuyup ellerinden bıraktıklarında birer ateist olacaklar." Bu kitap pek çok ülkede yayınlandı, tutkulu tartışmalara konu oldu ve azımsanamayacak kadar çok karmaşa yarattı.

  Alister McGrath, Dawkins'in fikirlerini değerlendirecek çok doğru bir kişi. Bir zamanlar kendisi de bir ateistti ve önde gelen bir Hıristiyan ilahiyatçı olmadan önce, moleküler biofizik alanında doktarasını yaptı. Temelde aynı dünya üzerinde düşünmüş olan bu iki insanın Tanrı hakkında bu denli farklı sonuçlara nasıl varabildiklerini sorguluyor. McGraht, Dawkins'in inanç eleştirisini kılı kırk yaran bir titizlikle irdeliyor. Ferahlatıcı bir şekilde titizlikle savunduğu yanıtı aşağıdakilere benzer soruları ele alıyor:

  İman entellektüel bir saçmalık mı?
  Bilim ve din ölümüne bir savaş içinde mi?
  Hıristiyanlığın kökleri bilimsel olarak açıklanabilir mi?
  Hıristiyanlık sadece kötülüğün kuvveti mi?

  Bu kitap, Tanrı Yanılgısı ve ileri sürdüğü pek çok sorunun - buna herşeyin üstünde, imanının geçerliliği ve anlam arayışıda dahildir - güvenilir bir değerlendirmesini arayanlar tarafından memnuniyetle karşılanacak.

Dawkins Yanılgısı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.