sadsad x
asdasd
18,00
11,34
%37 indirim
Das Kapital Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefi Akım Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786053243151
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Karl Marx
Karl Marx
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Das Kapital Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Das Kapital Kısa Özet

  Yasaklanma Nedeni

  1867 tarihli kitap Türkiye'de uzun süre yasaklı kaldı.

  Kitap Açıklaması

  Karl Marx, 5 Mayıs 1818`de Almanya`nın Rhine Eyaleti`nin Trier kasabasında doğdu. Orta öğretimini Trier`de tamamladı. Bonn ve Berlin üniversitelerinde hukuk öğrenimi görürken tarih ve felsefeyle ilgilendi, Hegelci E. Gans`ın derslerini izledi. 1841`de "Demokritos`un ve Epikuros`un Doğa Felsefelerinin Farklılıkları" adlı doktora tezinde, dinin maddecilik açısından eleştirisini yaptı.

  Sol Hegelcilere katılarak Bauer kardeşlerle dostluk kurarken, bir yandan da Feuerbach`ın etkisinde kalıp 1842`de, muhalefetteki radikal burjuvalar tarafından kurulan Rheinische Zeitung gazetesinin yazı işleri yöneticiliğini yaptı. Saint-Simon, Fourier, Proudhon gibi yazarları okuyarak Fransız sosyalizmini tanımaya çalıştı.

  1843`te çocukluk arkadaşı Jenny von Westphalen ile evlendi. Eşi Johanna "Jenny" von Westphalen (12 Şubat 1814 - 2 Aralık 1881) Karl Marx`ın eşi ve Berlin`deki Friedrich-Wilhelms-Universität isimli üniversitede profesör olan Johann Ludwig`in (Baron von Westphalen) kızıdır, ince uzun boyluydu, büyüleyici yeşil gözleri ve kumral saçlarıyla çevresindekileri hayran bırakıyordu. Saçlarını bazen ensesinde toplar, bazende salıverirdi. Zarif ve aydınlık bir yüzü vardı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.