sadsad x
asdasd

Darbe Tutanakları - İkinci Kitap

Anka Basın Yayın
9,26 TL
7,96 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
1,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Darbe Tutanakları - İkinci Kitap Hakkında Bilgiler
Türü: Derin Siyaset, Komplo Teori Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789944963466
Kapak: Ciltsiz
İsmail Hakkı Karadayı
İsmail Hakkı Karadayı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Darbe Tutanakları - İkinci Kitap Kısa Özet

  TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun *Darbe Tutanakları* Anka Yayınları tarafından üç kitap halinde yayınlandı. İkinci kitap üç Genelkurmay Eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Hilmi Özkök ve Yaşar Büyükanıt’ın tanıklıklarına dayanıyor.

  Türkiye siyasi tarihinin, darbeler, teşebbüsler ve muhtıralar sırasındaki karanlık dönemlerine ışık tutmak amacıyla, TBMM’deki 4 partinin katılımıyla 17 milletvekilinden oluşan *Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu* kuruldu. 11 Nisan 2012’de kurulan komisyon, 2 Mayıs 2012’de çalışmaya başladı. Çalışmalar sırasında toplam 4242 sayfa tutanak tutuldu. Çalışmalar sonucunda, 1406 sayfalık rapor oluşturuldu.

  Komisyon, eski genelkurmay başkanları, eski ve yeni bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar, öğretim üyeleri, gazete patronları, yazarlar, gazeteciler ve hukukçuların da içinde bulunduğu 155 kişiyi dinledi.

  Tarihe tanıklık etmekte büyük öneme sahip TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’na verilen ifadelerin en önemlileri Anka Yayınları tarafından üç kitapta toplandı.

  İkinci Kitap üç Genelkurmay Eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Hilmi Özkök ve Yaşar Büyükanıt’ın tanıklığına dayanıyor. Kitapta; 22., 23., ve 25. Genelkurmay Başkanlarının, komisyona verdikleri döneme ilişkin ifadeler yer alıyor.

Darbe Tutanakları - İkinci Kitap Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.