sadsad x
asdasd

Çözümlü Maliyet ve Yönetim Muhasebesi Problemleri

Altın Nokta Basım Yayın

Süleyman Yükçü

68,00 TL
46,92 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
21,08 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çözümlü Maliyet ve Yönetim Muhasebesi Problemleri Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 568
ISBN: 9786059515405
Kapak: Ciltsiz
Süleyman Yükçü
Süleyman Yükçü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çözümlü Maliyet ve Yönetim Muhasebesi Problemleri Kısa Özet

  SMM, YMM ve diğer tüm yarışma sınavlarında hazırlık kitabı olarak kullanılabilecek bir çalışmadır.Maliyet ve yönetim muhasebesi konusunda hazırlanmış yüzlerce binlerce soru, problem ve vaka çözümleri ile birlikte kitapta yer almaktadır.SMM, YMM ve diğer tüm yarışma sınavlarında hazırlık kitabı olarak kullanılabilecek bir çalışmadır.Bu kitaptan yararlanmak isteyen meslek mensubu veya öğrenci herhangi bir sorunun çözümünü yaparak incelemeli kendi kendine çözmeye çalışmalı takıldığı noktada çözümüne bakarak problemin sonucuna ulaşmalıdır.

  Yine aynı konuda bir problemin çözümüne bakarak incelenmeli, bir başka problem çözümünden yararlanmadan çözülmeye çalışılmalıdır.Kitabın kullanılabileceği başlıca alanlar; fakülte ve yüksek okullarda okutulan maliyet muhasebesi, yönetim muhasebesi dersleri SMM, YMM ve diğer hazırlık sınavlarına hazırlanan adaylar için doyurucu bir kaynaktır. Maliyet ve yönetim muhasebesi derslerini; ticaret lisesi ve üniversitelerde ders olarak okutan öğretim elemanları için kitabımız bol uygulama örneği ve sınav sorusu elde edilebilecek kaynak özelliğindedir. Soru ve problemlerin çözümü de bulunduğu için eğitimciye büyük kolaylık sağlayabilir.

  Kitabın kullanılabileceği başlıca alanlar:

  • Fakülte ve yüksek okullarda maliyet muhasebesi, yönetim muhasebesi derslerinde
  • SMMM, YMM ve diğer hazırlık sınavlarında
  • Şirketlerde muhasebe ve bütçe organizasyonu kurulmasında
  • İşletme içi eğitim programlarında
  • Maliyet hesaplama sistemi kurmada veya geliştirmede

  Serbest muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğini icra ederken vergi odaklı çalışmaya devam ediyoruz. Vergi odaklı çalışma alışkanlığı meslek mensuplarını, muhasebe camiasını ve işletmelerimizi nereye kadar götürecek hep beraber göreceğiz. Bugüne kadar Edirne’den öteye götürmediğini hepimiz biliyoruz. Ticaretin varlığını yeni öğrenen ülkeler Avrupa Birliği’ne üye olurken, vergi odaklı çalışarak bu oluşumun dışında kalmayı başardık.

  İçinde bulunduğumuz bugünler, vergi barışı uygulamasına ilişkin başvuruların yapıldığı son günler. Vergi dairelerinin önünde geç kalanların oluşturduğu uzun kuyruklar toplum olarak konuya gösterdiğimiz duyarlılığın bir ifadesidir. Üç gün sonra başvurular sona erecek. Hemen şu soru geliyor akla; *Yeni vergi affı (genel af, imar affı v.b. gibi aflar) ne zaman gerçekleşir acaba?* Çok mu erken sorulmuş bir soru sizce? Hayır. Vergi ödemek istemeyenler ile vergi toplamak istemeyenlerin şimdiden planlama yapmaları gerekir. Bu planlamayı yapmak isteyenler ne zaman muhasebe bilimini, muhasebe sanatını karar verme, fiyat koyma, dünya piyasalarına girme, ciddi ve bilinçli bir biçimde rekabet edebilmek yolunda kullanacaklardır. Avrupa Birliği’ne giremeyen ülkemizin işletmeleri hala maliyet hesaplama sistemine sahip olmadıklarını, değişken maliyet hesaplama sisteminin nimetlerinin neler olduğunu, katkı payının ne anlama geldiğini, faaliyete dayalı maliyetleme sistemi gibi bir yaklaşımın kendilerine sağlayacağı yararın ne olabileceğini, aslında bir bütçeye sahip olmaları gerektiğini ne zaman fark edeceklerdir?

  Bugün Avrupa Birliği’ne girmiş olsak, Muhasebe’nin, özellikle Yönetim Muhasebesi’nin nimetlerinden yararlanamadığımız sürece her zaman en az bir adım geride olmaya mahkûmuz. Acaba Kopenhag Kriterleri’nden birincisi *Muhasebe’den Etkin ve Doğru Yararlanmak* da ülke olarak bizim mi bundan haberimiz yok?

  -Prof. Dr. Süleyman Yükçü

Çözümlü Maliyet ve Yönetim Muhasebesi Problemleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.