sadsad x
asdasd

Çözümlü Genel Muhasebe Problemleri

Gazi Kitabevi

Orhan Sevilengül

50,00 TL
43,50 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
6,50 TL
Çözümlü Genel Muhasebe Problemleri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 672
ISBN: 9789758640393
Kapak: Ciltsiz
Orhan Sevilengül
Orhan Sevilengül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çözümlü Genel Muhasebe Problemleri Kısa Özet

  Bu kitap, yükseköğretim kurumlarında muhasebe eğitimi almaya başlamış olan öğrencilerin, kendi başlarına çalışmak için, problem istemeleri üzerine kaleme alınmıştır. Buna karşılık, geri bildirimlerden, kitaptan çeşitli sınavlara hazırlanan mezunların da yararlandığı anlaşılmaktadır. Kitabın hazırlanmasında izlenen yol, benzer kitaplara göre, oldukça farklıdır. Bu farklılıklar aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  - Kitaptaki sorular daha önce sınavlarda sorulmuş olan soruların bir araya getirilmesi şeklindeki bir düzenleme değildir.

  - Sorulardan her birinin işlenen konunun belli bir özelliğini kapsamasına özen gösterilmiş ve tekrardan mümkün olduğunca kaçınılmıştır.

  - Soruların çözümünde yararlanılmak üzere öğrencinin daha önce öğrendiklerinden o soru ile ilgili olarak hatırlaması gereken hususlar özet olarak sunulmak suretiyle öğrenilmiş olanların özümlenmesine katkıda bulunulması amaçlanmıştır.

  - Tekdüzen Hesap Planı kullanılarak hazırlanan cevaplarda altenatif kayıtlara da yer verilmiş, ayrıca gerekli görülen yerlerde çözümlere ilişkin notlar ve açıklamalar konulmuştur.

  - Kitabın kullanılmasından önce, başta belirtilen "izlenecek sıra" ve "gözönünde tutulacak hususlar" başlıkları altında verilen açıklamaların dikkatle okunması kitaptan sağlanacak yararı artıracaktır.

Çözümlü Genel Muhasebe Problemleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.