sadsad x
asdasd
8,47 TL
6,35 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
2,12 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Compstat Polis Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 111
ISBN: 9786055828868
Kapak: Ciltsiz
Ali Erkan Alaç
Ali Erkan Alaç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Compstat Polis Yönetimi Kısa Özet

  Polis şehir yaşam kalitesine katkı sağlayabildiği oranda başarılıdır. Bunun gerçekleşmesinde en büyük sorumluluk elbette ki polis yöneticilerindedir. Son yıllarda polis yöneticilerine yüklenen suçu kontrol etme ve düşürme sorumluluğunu ölçen, aynı zamanda yönetsel kabiliyetlerine destek olan yönetim modeli olarak Compstat oldukça popüler bir hale geldi.

  New York şehri polis yöneticilerince 1994 yılında keşfedilen Compstat polis yönetim modeli Kırık Camlar teorisine dayanırken, iş dünyasının somut performans ölçütlerini de baş tacı etmektedir.

  Düzenli-periyodik suç kontrol strateji toplantılarında, özellikle orta kademe yöneticilerin sorumluluk bölgeleriyle ilgili sıkı bir eleştiri yağmuru, Compstat'ın en önemli özelliğidir.

  Klasik polis prensipleriyle birlikte, toplumun katılımıyla çevresel problemlere çözümler üreten, sadece kanunların uygulanmasıyla yetinmeyen, huzur bozucu davranışlara da eğilen bir polislik yaklaşımı, Compstat polis yönetimlerinde sıklıkla görülmektedir.

  Ülkemizdeki polislik gelişimine ışık tutacağına inandığımız bu kitap, daha sonraki çalışmalara da bir temel teşkil edecektir.

Compstat Polis Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.