sadsad x
asdasd

Çocuklardan Şiir Yağmuru

Ceylan Yayınları
15,00 TL
10,20 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
4,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çocuklardan Şiir Yağmuru Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786059038690
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çocuklardan Şiir Yağmuru Kısa Özet

  Bu yapıtın fikri nereden mi çıktı? Yazı yazmanın önemi anlatılan dinleyiciler olmanın ötesinde, çocukların da birer şair olabileceğini pratikte göstermek fikrinden çıktı.

  Neden şiir mi diyeceksiniz?

  Çünkü: Şiir damıtılmış sözdür. Şiir hayatın anlamıdır. Bir gülüştür. Sestir, çığlıktır, soluktur. Şiir sevgidir. Elini başkasına uzatmaktır şiir. Şiir çocukların gülümsemesini sağlayan ışıktır. Şiir görünürlüktür…

  Bu yapıt, yarına parıldayan altmış üç öğrencinin katkılarıyla oluşmuş bir şiir demetidir. Bu büyük yazarlara yol verelim. Bu günden yarınları bizden daha umutlu, daha aydınlık kurmaya başladılar.

  4. sınıf öğrencilerinin bir solukta yazdıkları şiirlerdir bunlar. Derslerde işlenen konuları şiirlerine pek güzel harmanlamışlar. Bu şiirlerin devamını getirmek için bizden önceki yazanları örnek almalıyız. Yani izlediğimizi gözlemlediğimizi, okuduğumuzu daha güzel yazarak kalıcılaştırmalıyız: *Söz uçar yazı kalır.*
  Cesur şairlerimize katkı sunanları anmadan geçmek olmaz. Ahmet Dinç, Serap Aşık, İlknur Yıldırım, Meryem Aşkan, Pınar Kirman, Edip Özdemir, Beyoğlu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu çalışanları, velileri, öğrencileri, Ceylan Yayınları emekçileri. Her birinize teker teker sonsuz teşekkürler.

  Meryem Fehime Oruç

Çocuklardan Şiir Yağmuru Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.