sadsad x
asdasd

Çocuklar İçin Scratch 3.0 ile Kodlama

Abaküs Kitap
52,50 TL
37,80 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
14,70 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çocuklar İçin Scratch 3.0 ile Kodlama Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 9786059129169
Kapak: Ciltsiz
Hakan Ataş
Hakan Ataş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çocuklar İçin Scratch 3.0 ile Kodlama Kısa Özet

  Bu kitap kimler için?

  Daha önce kodlama bi̇len ya da bi̇lmeyenler
  Çocuğuyla bi̇rli̇kte kodlama öğrenmek i̇steyen ebeveynler
  Kodlama öğretmek i̇steyen öğretmenler
  Yaratıcı ve si̇stemati̇k düşünmeyi̇ öğrenmek i̇steyen herkes
  Kodlama öğrenmek i̇steyen tüm çocuklar ve gençler
  Merak duygusunu di̇ji̇tal araçlarla teti̇klemek i̇steyen herkes

  21. yüzyılda her meslek grubu için verimlilik ve rekabet adına artık dijital teknolojilerin kullanımı kaçınılmaz. Bunun temelini oluşturan programlama ise süratle ulusal eğitimin bir parçası olmalı. Bununla, okullarda göstermelik ve ne olduğu anlaşılmayan bir ders olarak değil, her detayı planlanmış, öncelikle bu eğitimi verebilecek öğretmenlerin bunu içselleştirmesiyle başlayacak ve yeni kuşağa ders izlemeyi bir külfet değil keyif haline getirecek uzun soluklu bir dönüşümden söz ediyoruz.

  Kuşkusuz bu zorlu, ancak ülkemiz adına fırsat olabilecek bir süreç. 15 yıl sonra mevcut mesleklerin yarısı yok olacak ve o dönemde popüler olacak mesleklerin de yarısını bugünden öngörmek zor. Ancak önümüzdeki döneme ilişkin herkesin üzerinde mutabık kaldığı yegâne husus, dijitalleşme ve kodlama becerisinin tüm meslek kollarında rekabet ve verimliliği artıracağı yönünde. Bu yüzden dijitalleşme birikimi ve kodlama becerisi yüksek bir bireyin hangi mesleği seçerse seçsin, kariyerinde diğer meslektaşlarına göre ön alması kuvvetle muhtemel.

  İşte şu anda elinizde tuttuğunuz kitap, çocuklarımızı bu yeni yüzyıla hazırlayacak sözünü ettiğimiz uzun sürecin ilk aşaması olan kodlamanın en basit ve eğlenceli yöntemlerinden biri olan Scratch programlama dilini eğlenceli bir üslupla ama sağlam bir temelle öğretmek amacıyla sevgili Hakan Ataş ve Bager Akbay tarafından hazırlandı.

  Kitabın başlıca hedefi ise, (gelecekte hangi mesleği seçerlerse seçsinler) yeni kuşak bireyler için artık kaçınılmaz hale gelen programlamanın temelini atmak ve bu temeli alan öğrencilerin ilk aşamada programlayıcı (coder) ama daha sonra uygulayıcı (maker) ve en sonunda da sorgulayıcı/farklılaştırıcı (hacker) aşamalarına gelmelerini sağlamak.

Çocuklar İçin Scratch 3.0 ile Kodlama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.