sadsad x
asdasd

Çocuk ve Gençlik Edebiyatında Göstergebilimsel Bir Uygulama: Aytül Akal

Uçanbalık Yayıncılık
24,00 TL
17,76 TL
%26 indirim
Çocuk ve Gençlik Edebiyatında Göstergebilimsel Bir Uygulama: Aytül Akal Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9789755872063
Boyut: 17 x 0
Kapak: Ciltsiz
Medine Sivri
Medine Sivri
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Çocuk ve Gençlik Edebiyatında Göstergebilimsel Bir Uygulama: Aytül Akal Kısa Özet

    Çocuk ve Gençlik Edebiyatında Göstergebilimsel Bir Uygulama: Aytül Akal adlı bilimsel eser, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü tarafından düzenlenen *Ulusal Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yaşayan Yazarlar Sempozyumu Dizisi*nin beşincisinde, bir bildiri sunma düşüncesiyle ortaya çıkan akademik bir çalışmanın ürünü.

    Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nün kurucu üyesi Doç. Dr. Medine Sivri ve Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü yüksek lisans öğrencilerinden Berkant Örkün’ün uzun ve detaylı çalışmaları sonucu ortaya çıkan bu değerli yapıt, Aytül Akal’ın, *Açıl Kapı Açıl, Açıl Bahçe Açıl ve Açıl Maske Açıl* serisi ile Küçük Prens’in Doğum Günü, Saray Horozu’nun Doğum Günü, Mevsimler Kralı’nın Doğum Günü ve Kraliçe’nin Doğum Günü adlı dört kitaptan oluşan *Mevsimler Kralı’nın Maceraları* serisinin göstergebilimsel açıdan bütüncül olarak incelendiği disiplinlerarası bir çalışma.

    Çocuk ve gençlik edebiyatı ürünlerinin daha nitelikli hale getirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla yayına hazırlanan bu benzersiz kitap, edebiyat üzerine akademik incelemeler yapmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, bütünlüklü ve çok yönlü örnek bir çalışma olarak rehberlik edecek kapsamlı bir kılavuz…

Çocuk ve Gençlik Edebiyatında Göstergebilimsel Bir Uygulama: Aytül Akal Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.