Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

75,00 TL
65,25 TL

Psikiyatrik sorunlar toplumda giderek artan sıklıkta gözlenmekte olup günümüzde birinci basamak hekimlerinin sıkça karşılaştığı hastalıkgruplarından birisi haline gelmiştir. 

Çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları; duygusal, bilişsel, fiziksel ve davranışsal alanda yeti yitimi ile sonuçlanan psikiyatrik hastalıkların bebek, çocuk ve ergenlerdeki tanı, tedavi ve takip süreçleri ile ilgilenir. Bu alan genetik, fizyolojik, biyokimyasal, nöroendokrin yapıyı ve gelişimsel özellikleri incelemesi açısından biyolojik bir bilim; kişilerarası iletişim, etkileşim, ailesel ve çevresel etkenleri araştırması nedeniyle ise bir toplum bilimidir. Ayrıca bebek, çocuk, ergen ve ailelerinin davranışlarını değerlendirilmesi ve biçimlendirmesi açısından ise bir eğitim ve davranış bilimi olarak değerlendirilebilir.

Bu kitap tıp fakültesi öğrencilerine yönelik hazırlanmış bir ders kitabı olup mezuniyet sonrası dönemde de birinci basamak hekimlerimizin klinik pratikte faydalanabilecekleri bilgiler içermektedir. Konuları ve içeriği titizlikle hazırlanmış olan bu ders kitabını öğrencilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz.