39 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA, 39 TL altı ise 4,50 TL

Çocuk Kitapları

Ebeveynler olarak hepimiz çocuklarımızın başarılı olmasını ve en iyi yerlere gelmesini isteriz. Bu başarıların yolu da onları eğlendirirken öğreten kitaplardan geçer. Ancak bir püf nokta var ki tüm çabalarınızın neredeyse yüzde ellisini tek başına çözebilen ve sizi de onu da yardımcı olacak en büyük alternatif onların kitap okuma alışkanlığına sahip olmalarını gerektirir.
Çocuğunuza ilgi alanına göre kitaplar alın, yalnız içeriklerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Bu kitap ilk etapta çok kalın resimsiz ve ağır kelimeler içeren bir kitap kesinlikle olmamalı. Mümkünse konusunu sizin de bildiğiniz bir kitap olsun. Kitabı bitirmesi için makul bir süre verin 1 hafta, 1 ay gibi daha sonra bu kitaptan ne anladığını özet halinde değil de soru cevap yöntemi ile sorun.
Beğenip beğenmediğini ona göre hangi karakterlerin haklı olduğunu ayrı ayrı anlattırın. Bu tip sorular sayesinde konuyu ne kadar anlayıp anlamadığını ve olaylar arasında muhakeme yeteneğini konusunda ipuçları yakalayabilirsiniz. Çocuk sizin onunla kitap konusunda ilgilendiğinizi görünce tekrar tekrar okumak isteyecek ve size mutlaka anladıklarını anlatmak isteyecektir.
Bir iki kitap sonra çocuğunuzun derslere daha ilgili olduğunu, daha güzel okuyup yazdığını ve olgunlaştığını göreceksiniz. Bunun sebebi dilini daha iyi tanımaya başlaması, okuduğunu daha iyi anladığı için ayrıntıları daha hızlı algılaması ve başta Türkçe dersi olmak üzere tüm derslerde fayda görmeye başlamasının sebepleri bunlardır.
Çocuk kitapları hem çocuğu eğlendirir hem de bilgi ve görgüsünü artırır. Onu bilmediği diyarlara götürür ve yeni şeyler öğrenme ihtiyacı hissettirir. Adalet, benlik, saygınlık, sevgi ve hoşgörü duygusunu geliştirir. Daha okula gitmeyen çocuklara yönelik çocuk kitapları renkli tasarlanmıştır.
Bunun sebebi ise onların görsel zekâsın hitap ederek öğrenme seviyelerini daha da geliştirmek ve algılarını kuvvetlendirmektir. Çocuklar için en sevilen çocuk kitapları kızlar için prenses, prens masalları erkeler için ise macera ve cesaret ve kahramanlık öyküleri sevilen kitapların konu ve kahramanlarının başında gelir. Her iki gruba da hitap eden fabl türü kitaplar da onların dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Çocuk kitaplarıımıza ulaşmak için tıklayın https://www.bkmkitap.com/cocuk-kitaplari


Kapat