Çizgilerle Anadolu`nun Antik Kahramanları

Çizge Yayınevi

Behzat Taş

89,00 TL
63,19 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
25,81 TL
Çizgilerle Anadolu`nun Antik Kahramanları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9786058419582
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Behzat Taş
Behzat Taş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Çizgilerle Anadolu`nun Antik Kahramanları Kısa Özet

  Antikçağın önemli özelliklerinden biri mitoslarla, efsanelerle iç içe geçmiş olması. Toplumsal olayların yazılı hale getirilmediği dönemlerde geniş bir sözlü gelenek bulunuyordu. Homeros gibi ozanlar, tarihsel olayları meraklı kitlelere kent meydanlarında anlatırlardı. Destanlar daha sonra kaleme alındı. Yazılı kaynaklar ortaya çıktı. Antik kentlerde yapılan arkeolojik kazılar ise geçmiş uygarlıklara ait birçok bilgiyi günışığına çıkardı.

  Anadolu’nun Antik Kahramanları söylenceler ve arkeolojik bulgular dikkate alınarak hazırlandı. Çünkü; söylenceler, destanlar, masallar kültürümüzün önemli bir parçası. Ayrıca İlyada’da da olduğu gibi çoğu kez tarihsel temellerinin bulunduğu inkar edilemez.

  Bu kitapta, antikçağda Anadolu’da doğmuş ve yaşamış 25 portre yer alıyor. Kimisi mitolojik kimisi gerçek olan bu 25 isim bile üstünde yaşadığımız toprakların ne denli zengin bir kültür mirasına sahip olduğunu göstermeye yeterli.

  Hitit, Pers, Roma gibi imparatorluklar; İyon, Frig, Lidya gibi uygarlıkların her biri derin izler bıraktı Anadolu’da. O zamanlar yaşayan kahramanların hepsinde bizden bir parça var…

 • 1. Hamur

Çizgilerle Anadolu`nun Antik Kahramanları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.