sadsad x
asdasd

Çıkış - Ansiklopedi 2

Tekin Yayınevi
38,00 TL
30,02 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
7,98 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çıkış - Ansiklopedi 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika, Siyaset Bilim, Siyaset T
Sayfa Sayısı: 424
ISBN: 9789944611398
Kapak: Ciltsiz
Yalçın Küçük
Yalçın Küçük
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çıkış - Ansiklopedi 2 Kısa Özet

  İki intikamımız var ve sevinçle haber ediyorum. Bu intikamı sık sık haber vermek istiyorum; *tekrar* benim biçemimdir ve bir öğretmen yoludur. Hiçbir *intikam* bu kadar zamanlı olamaz ve öyle sayıyorum. Cumhuriyet’e, dilimize, Kemalizm’e, aydınlığımıza en bilgisiz ve cüretkar, *ışid* misli küstah ve korkak bir saldırı zamanında, sanki içgüdüsel ve sanki kendiliğinden fırladılar. İntikamımızdır.

  Birisi benim, *Atamanoğlu* tarihimdir ve adı *Osman* değil Ataman’dır bu isim, Türkler’de ve Moğollar’da varlar.

  Ve bu adı, *Ataman* ki *başkan* anlamına yakındır, hala kullanıyoruz ve Romalılar, bize, Ataman Beyliği’ne de *ataman* ya da *ottaman* demişler ve biz işte buyuz. Biz Osman’dan türemiş *Osmanlı* değiliz ve biz *Atamanlı* sayılıyoruz. Gericilerden intikam alıyoruz.

  Ve şimdi kapitalizmin ve sosyalizmin beşiğinde, İngiltere’de, ahlaklı, *solcu* ve bisikletli Corbyn ansızın İşçi Partisi’nin başındadır; belki Fabian’lardan sonra ilk kez olmaktadır. Büyük Britanya gericiliği nerede ise çıldırmaktadır ve askeri darbe yapmaktan dahi söz ediyorlar. Güzel, Akdeniz’in doğusunda, Yunanistan’da Syriza, en elverişsiz şartlarda ve her şeye rağmen, ikinci kez iktidar olmaktadır. Diğer ucunda, İspanya’da *sol* zorlamaktadır. Dünyada yel, soldan esmektedir.

Çıkış - Ansiklopedi 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.