sadsad x
asdasd
16,67 TL
12,00 TL
%28 indirim
Cihanın Öte Yakası Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9789756636725
Kapak: Ciltsiz
Eyyüp Azlal
Eyyüp Azlal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Cihanın Öte Yakası Kısa Özet

  "Tarihçi Homeros meşhur kitabı Odessa’nın başında "Çok şehir gören çok düşünce ile tanışır." diyordu. Hele bu şehirler kadim edebiyatımıza ilham veren şehirler ise, insanı buralarda gezerken yalnız kalmaktan ve yalnız olmaktan kurtarıyor.

  Dünyanın en gizemli ülkelerinde edebiyat, müzik ve tarihle iç içe geçmiş şehirleri görmek, İsfahan’dan Şiraz’a, Kum’dan Kâşân'a… Sonra, Hoy’da Şems-i Tebrizî’nin izini sürmek, Anadolu’daki Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evran’ın da memleketi olduğunu öğrenmek… Daha nice isimlerin peşine düşerek adım adım bir şehri şerh etmek… Adı, aşk, şiir ve romantizm ile anılan şehirleri görüp de anlatmak ne güzel! Hafız ve Sadi’nin şiirlerindeki güzelliklerle dolu mekânları gezmek başka diyarlara kucak açmak…

  Modernizm, bu gizemli şehirlerde karşımıza çıkıp yerlilik olgusunu, duygusunu geriletse de buralarda tarih kokan evler, saraylar, ebedi mekânlar vardır. Masallarda anlatılan firuze yapılı eserlerin içinde dolaşmak kadim bir dünyayı yeniden keşfetmek demektir…"

  Ve şehirlerin de anlatacak hikâyeleri vardır, tıpkı insan gibi…

  Yazar Eyyüp Azlal "Cihanın Öte Yakası" adlı kitabını denemeler ve yer yer hikâyelerden oluşturarak yeni bir serüvene imza atmış. İnsanın, bir şehrin hikâyesi içinde, kendi hikâyesine yolculuk edebilmesi için….

Cihanın Öte Yakası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.