sadsad x
asdasd
14,00 TL
9,80 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
4,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle Tavsiye Et
Cihad ve Şehadet Küçük Boy Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786056305313
Kapak: Ciltsiz
Seyyid Kutub
Seyyid Kutub
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Cihad ve Şehadet Küçük Boy Kısa Özet

   İslam, kainat ve hayata ilişkin en ileri bir düşünce ve insani toplum hayatının en sağlıklı düzenidir. *Dine (girmede) zorlama yoktur* diye haykıran ve herkesten önce kendi yandaşlarına *Bu dine girmeye kimseyi zorlayamazsınız* diye bildiren İslam'ın ilerilik ve doğruluğunda hiç bir kuşku yoktur.

  Peki ama ideolojisini benimsetmek için devlet gücüne başvuran, muhaliflerine yaşama hakkını bile vermeyen despot ve güdük yeryüzü doktrin ve düzenlerine ne yapmak gerekir?

  Cihad etmek…

  Yani İslam'ın koyduğu *Dine girmede zorlama yoktur* büyük ilkesinin hemen yanına gene İslam'ın öngördüğü cihad farizasını koymak gerekir. Bu arada İslam'ın hangi konularda cihad ettiğini ve *Fitne kalmayıp din tamamıyla Allah'ın oluncaya kadar (kafirlikle) savaşın!* (8 Enfal/39) ayetini de söz konusu ilkenin yanına koymak gerekir.

  Garazkar bazı İslam düşmanları; *Kılıçlı cihad farizası, dine girmede zorlama yoktur ilkesiyle çelişiyor* iddiasıyla İslam'a saldırmaktadırlar. Diğer bazı düşmanlar, sözde bu ithamı İslam'dan savmaya çalışırken alçakça başka bir plan kurmaktadırlar. Müslümanın cihad ruhunu en iğrenç yöntemlerle söndürmeye ve bunun İslâm tarihindeki, İslam'ın doğuş ve yayılışındaki yerini önemsiz göstermeye çalışmaktadırlar. Yumuşak, hileli ve saptırıcı yollarla müslümana yaklaşarak *Bugün veya yarın kılıca başvurmaya artık gerek kalmamıştır* diye anlatmaktadırlar.

  Şu veya bu, söz konusu tüm çabaların amacı, sözde İslam'ı kötü ithamlardan kurtarmaktır. Aslında ithamları yapan da sözde savunma yapan da aynı kimselerdir. Oryantalistler… İslam'la savaşmada, İslam nizamını çarpıtmada ve müslümanların yürekten benimsediği değerleri öldürmede ortaklaşa çalışan oryantalistler… Bu ortak çalışmaların ana hedefi, sıcak savaşta hiç bir zaman baş edemedikleri ruhun dirilmesini önlemektir. Cihad ruhunun, baş edemedikleri ruhun dirilmesini önlemektir. Cihad ruhunu uyuşturup değişik yöntemlerle zincirleyerek ve onu gördükleri her yerde vahşi darbelerle bunaltarak huzurlu ve güvenli bir hayat yaşamak isteyenlerdir bu kimseler…

Cihad ve Şehadet Küçük Boy Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.