sadsad x
asdasd

Çiçek Açan Şiirler

Turna Yayıncılık

Ebru Dağ

35,00 TL
26,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,75 TL
Çiçek Açan Şiirler Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 155
ISBN: 9786055014346
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ebru Dağ
Ebru Dağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Çiçek Açan Şiirler Kısa Özet

    Türk halkının ortak duygularını sevinç ve ıstıraplarını halk şairleri dile getirmişlerdir. Bu şairler, yüzyıllar içinde uzayıp gittikçe büyüyen ve kopmayan bir zincir gibi geleneğe bağlı kalarak günümüze kadar gelebilmişlerdir. Anadolu`da halk şairlerinin yaşadığı en güzel yörelerden biri de Malatya`dır. Malatya aşıklık geleneğinin tüm özelliklerini kendisinde toplayan ve bünyesinde birçok aşığı yetiştirmiş bir ilimizdir, işte bu Malatyalı aşıklardan, şairlerden birisi de Mehmet Fatih Kahraman`dır. "Mehmet Fatih Kahraman`ın Hayatı, Şairliği ve Şiirleri" adlı bu çalışmamızda bu güne kadar üzerinde bir araştırma yapılmamış olan şairin, şiirlerini derleyip tetkik ederek edebi şahsiyeti ile ilgili bilgiler verilmiştir. Çalışmamız Önsöz dışında Uç Bölüm, Metinler ve Sonuç kısmından oluşmaktadır. Birinci bölüm "Mehmet Fatih Kahramandın Hayatı ve Şairliği" adını taşımaktadır. Bu bölümde, Şair Fatih`in doğumundan yaşamına kadar geçen devreler maddeler halinde incelenmiştir. "Mehmet Fatih Kahramanın Şiirlerinde Söz Sanatları, Şekil ve Muhteva Yapısı" adını taşıyan ikinci bölümde, şairin şiirleri üzerinde bir tahlil denemesine girişilmiş, şiirlerin iç ve dış yapısı tetkik edilmiş ve şiirlerinde yer alan söz sanatları incelenmiştir. "Metinler" bölümünde ise Şair Fatih` in şiirlerinden örnekler verilmiştir. Sekiz başlık altında toplanan şiirlerin tasnifinde belli bir ölçü ve metodun kullanıldığı görülmektedir. Çalışmamızda ele aldığımız bu şiirler daha önce hiçbir kitapta basılmamıştır.

    Çalışmamızın değerlendirildiği sonuç bölümünde de şairin günümüzde neler yaptığı ile ilgili bilgiler verilmiştir. Daha sonra da şairin katıldığı programlardan farklı fotoğraflarla çalışma sonlandırılmıştır.

    Bana böyle bir konuda çalışma imkânı veren, rehberliği, deneyimleri ve örnek kişilikleri ile her zaman yanımda olan saygıdeğer danışman Hocam Yrd. Doç. Dr. Ebru Şenocak`a ve Hocam Prof. Dr. Esma Şimşek`e tamamlayıcı ve yol gösterici yaklaşımlarından dolayı sonsuz şükranlarımı sunarım.

  • 2. Hamur

Çiçek Açan Şiirler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.