sadsad x
asdasd
Ceza Davalarında Görevli Mahkeme Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 82
ISBN: 9786057047939
Suat Çalışkan
Suat Çalışkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ceza Davalarında Görevli Mahkeme Kısa Özet

  Adli yargı teşkilatı içinde yer alan ceza mahkemelerinin kuruluşu ile bunların görev ve yetkisi konularında, Mülga 1412 sayılı CMUK ile diğer bazı kanunlarda genel düzenlemeler mevcuttu. Ayrıca birçok özel ceza yasası veya ceza içeren yasada bu konuda genel kurallardan farklı hükümlere rastlamak mümkündü.
  5235 sayılı Adlî Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun, 5320 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun ve 5252 sayılı Türk Ceza Kanununun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun ile 1412 sayılı CMUK ve diğer bazı Kanunlar yürürlükten kaldırılmıştır.
  5235 sayılı Adlî Yargı İlk Derece Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun ile 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nda görevle ilgili hükümlere yer verilmiştir.
  Bu çalışmada, ceza muhakemesinde görev ile ilgili konular, uygulamada sık karşılaşılan sorunlar, öğretideki görüşler, yüksek mahkeme kararları ve uygulama çerçevesinde analiz edilmiştir.

Ceza Davalarında Görevli Mahkeme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.