sadsad x
asdasd

Çekişmesiz Yargıda Yargılama Usulü

Yetkin Hukuk Yayınları

Aslı Aras

50,93 TL
45,33 TL
%11 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çekişmesiz Yargıda Yargılama Usulü Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 274
ISBN: 9786050501933
Kapak: Ciltsiz
Aslı Aras
Aslı Aras
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Çekişmesiz Yargıda Yargılama Usulü Kısa Özet

    Çalışmanın konusunu, çekişmesiz yargıda uygulanacak usûl oluşturmaktadır. Bu anlamda öncelikle, çekişmesiz yargı hakkında genel bilgilere yer verilmiş. Çekişmesiz yargının hukuki niteliği, çekişmeli yargıdan farkı, çekişmesiz yargıya tabi işler ve çekişmesiz yargıya hâkim olan ilkeler bu bölüm altında incelenmiş.

    Çalışmanın ikinci bölümünde, çekişmesiz yargı işlerinde uygulanacak yargılama usûlüne ayrıntılı olarak değinilmiş. İlk önce, yabancı hukuk sistemlerinde çekişmesiz yargı usûlü genel olarak incelenmiş, daha sonra Türk Hukuku'ndaki durum üzerinde durulmuş. Çekişmesiz yargıda yargılamanın başlaması, görev ve yetki, ilgili kavramı, çekişmesiz yargı işinin çekişmeli yargıya dönüşmesi, müdahale ve iş arkadaşlığı, ispat ve deliller ve geçici hukuki koruma bu bölümde incelenen konulardır.

    Üçüncü ve son bölümde, çekişmesiz yargıda karar ve kanun yolları incelenmiş. Çekişmesiz yargı kararlarının kesin hüküm teşkil edip etmemesi, bağlayıcılığı, sonradan değiştirilebilmesi ve kararlara karşı başvurulacak hukuki yollar bu bölüm altında incelenen başlıca konulardır.

Çekişmesiz Yargıda Yargılama Usulü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.