sadsad x
asdasd

Çehov Seçme Öyküler Seti - 2 Kitap Takım

Yordam Edebiyat

Anton Pavloviç Çehov

103,00 TL
77,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
25,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çehov Seçme Öyküler Seti - 2 Kitap Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 880
ISBN: 2879788610606
Kapak: Ciltsiz
Anton Pavloviç Çehov
Anton Pavloviç Çehov
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çehov Seçme Öyküler Seti - 2 Kitap Takım Kısa Özet

  Dimov’un sakalı ise tüccarlarðn sakalına benziyordu. Tabii, Dimov eğer bir ressam ya da yazar olsaydı, o zaman herkes sakalının tıpkı Zola’ya benzediğini söylerdi.

  *Çekirge*den

  Mezarlıktan iyi bir ruh hâliyle döndük. Ama aradan bir hafta geçmeden, genelgelerle yasak edilmeyen, ne var ki tamamıyla izin de verilmeyen yaşam, o sert, o yorucu, o anlamsız hayat, yine eskisi gibi akıp gitmeye başladı.

  *Kılıflı Adam*dan

  ‘Daha başka duygular...’ diye düşünüyordu... ‘Bunlarda hiç duygu olmadığı çok doğru... İşte şimdi amirlerimin evine ziyarete gideceğim, imza defterine imza atacağım... Bütün bunları yaparken insan hiçbir şey duymuyor ki! Öyle işte, boþu boşuna... Yani bir çeşit tebrik makinesi...’

  *Ünlem İşareti*nden

  Klasik Rus edebiyatında eleştirel gerçekçiliğin en gerçek, en olgun temsilcisi sayılan Çehov, hikâyeleriyle Rus edebiyatını olduğu kadar dünya edebiyatını da zenginleştirmiştir. *Yazı yazma sanatı, aslında kötü yazılanları çizme sanatıdır,* sözleriyle yazı anlayışını ifade eden; yalın dili ve ilk bakışta sıradan görünen çarpıcı karakterleri ile Çehov, derinliğin resmini yüzeyde yapmayı başarmış ender yazarlardan biridir.

  Kent Hikâyeleri, Çehov’un sadece mekân değil, bürokrasinin, yoksulluğun, çözümsüzlüğün, yalnızlığın merkezi olarak da ele aldığı kenti, çeşitli şekillerde sergilediği hikâyelerden yapılmış bir seçki, bir okuma önerisidir.

  Hasan Ali Ediz’in güzel Türkçesi ile…

Çehov Seçme Öyküler Seti - 2 Kitap Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.